Apple lëshon Beta e Dytë Publike të macOS 10.12.5

Përsëri djemtë nga Cupertino, kanë vazhduar me traditën e lëshimit të një dite më vonë beta publike të versionit që zhvilluesit tashmë kishin në zotërim. Apple nisi dje pasdite (me kohën Spanjolle) beta e dytë publike e macOS 10.12.5, një beta e dytë që, ashtu si beta për zhvilluesit, nuk na ofron lajme të rëndësishme, përtej atyre që lidhen thjesht me funksionimin dhe performancën e sistemit operativ për Apple Macët. Nëse ende nuk keni guxuar dhe doni të provoni nga dora e parë të gjitha lajmet që Apple na prezanton në versionet e reja të macOS, Thjesht duhet të regjistroheni në programin beta për të shkarkuar betën më të fundit të disponueshme në Mac tuaj.

Për momentin duket se do të duhet të presim nëse duam të kemi zhvillime të reja në macOS, pasi që pas dy beta, gjithçka duket se tregon se azhurnimi tjetër macOS nuk do të na sjellë ndryshime estetike por do të përqendrohet në përmirësimin e performancës së brendshme të sistemi operacional. Nëse lëshimi i versionit përfundimtar të macOS 10.12.5 vonohet shumë, ka të ngjarë që gjatë muajve të mbeten deri në fjalën kryesore të WWDC le të mos shohim më shumë lajme. Pas fjalës kryesore do të jemi në gjendje të shkarkojmë përsëri betën e parë të asaj që do të jetë versioni tjetër i macOS, numri 10.13.

Meqenëse Apple do të prezantojë zyrtarisht programin publik beta, si për iOS dhe macOS, stabiliteti beta është përmirësuar në mënyrë dramatike krahasuar me vitet e mëparshme, vite në të cilat për të qenë në gjendje të instalonit një beta të macOS, ju duhet të ishit shumë të guximshëm ose të përdorni një Mac që ne e përdorëm vetëm për eksperimente. Për fat të mirë, për disa kohë tani, stabiliteti është përmirësuar falë reagimeve të ofruara nga të gjithë përdoruesit që janë pjesë e programit beta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.