Apple lëshon Xcode 7.3.1 Gold Master për zhvilluesit

Xcode 7.3.1 zhvillues-0 Apple njoftoi dje lëshimin e versionit Gold Master para versionit përfundimtar të Xcode version 7.3.1 që synonte zhvilluesit. Ky azhurnim mbart numrin e Ndërtoni 7D1012 dhe përqendrohet kryesisht në rregullimet e defekteve në kod për të bërë gati publikimin e radhës për publikun e gjerë.

Muajin e kaluar, Apple lëshoi ​​Xcode 7.3 pas një periudhe të gjatë prove. Ky azhurnim i Xcode 7.3 përfshirë SDK-të më të fundit për iOS 9.3, watchOS 2.2 dhe OS X 10.11.4 dhe versioni i fundit i Swift 2.2 ishte përfshirë gjithashtu.

Xcode 7.3.1 zhvillues-1

Përfshihet kodi më i lëmuar në mënyrë që zhvilluesit të mund të shkruajnë programet e tyre më shpejt dhe në mënyrë më efikase. Kjo gjithashtu e bën më të lehtë për zhvilluesit të krijojnë përmbajtje për Apple Watch ashtu siç parashikon kalimi i shpejtë midis orëve sinkronizuar me iPhone.

Xcode 7.3.1 GM është në dispozicion në faqja e internetit e zhvilluesit nga Apple, mund të kontrolloni listën e ndryshimeve më poshtë:

Sistemi i ndërtimit

• Cilësimi për ndërtimin e aktivizimit të modulit të zhurmës është hequr në këtë botim, duke rregulluar çështje që mund të shkaktojnë prishjen e Xcode ose shfaqjen e informacionit jo të plotë në pamjen e variablave. (25535528)

• Rregulluar një të metë ku një shënjestër e mjetit të komandës Swift në të cilën -ObjC kalohet te lidhësi nuk do të lidhej kur të ndërtohej. (25447991)

Provigjionet

• Rregulluar një problem ku paaftësia e një aftësie në redaktuesin Xcode do të linte të drejtën e lidhur akoma të aktivizuar në aplikacion. Ju mund të duhet të ri-shkarkoni profilet e sigurimit me listën e aftësive të azhurnuara pasi të keni çaktivizuar një aftësi. Xcode nuk kopjon më të drejtat nga profili i provizionimit në nënshkrimin e kodit të aplikacionit në kohën e ndërtimit. Njësitë për Wallet, GameCenter (për OS X), Mbrojtjen e të Dhënave dhe njoftimet e Shtytjes kopjohen ende nga profili. Të gjitha të drejtat e tjera duhet të deklarohen duke përdorur skedën Aftësitë në redaktuesin e projektit Xcode. (24771364)

Organizatori i Arkivave

• Butoni Arkivi Organize Download dSYMs shkarkon në mënyrë korrekte dSYM për versionet e aplikacioneve të ngarkuara me bitcode. (25430147) Ndërtuesi i Ndërfaqeve

• Çështje e rregulluar e performancës kur hapni tabela me histori ose xibs me një numër të madh të kufizimeve. (25314053)

Përfundimi i kodit

• Përfundimi i kodit tregon titullin e plotë në pop-over të përfundimit të kodit. (25530060) Korrigjimi i gabimeve

• Rregullon një problem në lidhje me NSSegmentedControls që bëri që korrigjuesi i pamjes të dalë bosh. (25388091)

LLDB

• Një rregullim i interpretuesit të LLDB Python e lejon atë të kryejë saktë I / O brenda Xcode, duke bërë të mundur komandën "skenar" të funksionojë siç pritet. Dalja e shtypur nga skriptet Python shfaqet në konsolën e korrigjimit të Xcode. (25448007)

Localization

• Rregullon një problem që shkaktoi ndërprerjen e Xcode pas importimit të një lokalizimi. (25395822)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.