Apple lëshon Zhvilluesin e Dytë të OS X 10.11.6 Beta

Apple përdor mac-web-1

Përsëri dhe siç jemi mësuar keq, djemtë e Apple kanë lëvizur përsëri makinerinë beta dhe dje pasdite iu përkushtuan lëshimit të betas, beta për të gjithë. IOS 9.3.3 beta, OS X 10.11.6 beta, tvOS 9.2.2 beta, dhe madje shiko OS 2.2.2 beta. Por kësaj here watchOS ka marrë beta-n e parë të versionit tjetër të sistemit operativ që menaxhon pajisjet.

Nëse javën e kaluar Apple lëshoi ​​betën e parë të OS X, tvOS dhe iOSMe këtë rast, Apple ka lëshuar beta-n e parë një javë pas sistemit operativ që menaxhon Apple Watch. Ne nuk e dimë pse vonohet vonesa, pasi që deri më tani të gjitha betat kishin dalë nga kontrolli.

Si zakonisht, për momentin duket se djemtë Cupertino janë përqendruar për të zgjidhur gabimet tipike dhe për të përmirësuar performancën sistemi i përgjithshëm, siç po ndodh me betat që kompania me bazë në Cupertino ka lëshuar për pjesën tjetër të pajisjeve.

Duket se kur ka më pak se një javë për lansimin e versionit tjetër të OS X, ose macOS, nëse më në fund thashethemet konfirmohen dhe ata ndryshojnë emrin e sistemit operativ Mac për ta përshtatur atë me emrat e tjerë e sistemeve operative, Apple duket se eju jeni duke përfunduar me gabime të vogla dhe çështje të performancës përjetuar nga disa përdorues para se të ndalonin azhurnimin e këtij versioni.

Si zakonisht, Apple mund të ndalojë azhurnimin e El Capitan kur të dalë në treg versioni tjetër i OS X, dhe ka të ngjarë që një sërë kompjuterash do të lihen jashtë lojës së azhurnimit, për shkak të funksionimit të tyreMund të jetë më e rëndë sesa duhet.

Ndërsa zbulojmë nëse ka ndonjë lajm të rëndësishëm në këto beta të reja ne do t'ju informojmë menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.