Apple lejon azhurnimin e iWork nga një kopje që nuk është blerë nga App Store

Suita e punës

Siç raportoi Apple në Keynote të fundit, pas një periudhe të gjatë kohe, kompleti i zyrave të une punoj më në fund ai u azhurnua duke shtuar shumë përmirësime në funksionimin e tij, si dhe rregullime të defekteve në kod dhe përfshirje perfekte të iCloud.

Sidoqoftë, ata nga Cupertino raportuan se këto aplikacione do të ishin falas për të gjithë ata përdorues që morën një Mac të ri nga Keynote day. Të gjithë ata njerëz që kishin një kopje jo ligjore të kompletit ose që nuk e kishin marrë atë nga Mac App Store (njerëzit që blenë CD / DVD) duhet të kalojnë përsëri në kutinë.

Kur këta përdorues do të përdorin ndonjë nga tre aplikacionet pasi u botuan falas për blerësit e rinj, ata e gjetën veten në situatën që vetë aplikacionet i njoftuan se kishte një azhurnim të tyre në pritje dhe u dha atyre mundësinë e të qenit në gjendje të shtypë një buton në të cilin ai informoi se ju "azhurnoni". Sidoqoftë, pasi të klikoni në butonin e lartpërmendur, asgjë nuk ndodhi dhe gjithashtu nëse keni hyrë në Mac App Store nuk ka asnjë azhurnim në pritje.

Sidoqoftë, mijëra përdorues kanë raportuar tashmë në rrjet se ka situata në të cilat mbrojtja e Mac App Store është "anashkaluar" dhe ju mund të azhurnoni pa ndonjë problem. Deri më tani ekzistojnë dy mundësi.

E PARA

Ai konsiston në hyrjen në Mac App Store, daljen nga Apple ID dhe mbylljen në Mac App Store. Tjetra ne shkojmë në "Preferencat e Sistemit" dhe kliko në "Gjuha dhe rajoni". Ne do të shohim që sistemi është në Spanjisht. Ne do të shtojmë një gjuhë të re (anglisht) dhe t'i themi sistemit që ta bëjë atë të paracaktuar. Pasi të jetë kryer ky veprim, ai do të na kërkojë një rifillim të detyruar. Pasi të rifillojmë, kthehemi te Mac App Store dhe do të shohim se kur shtypim butonin e azhurnimeve, shfaqen tre aplikacionet. Ne shkarkojmë secilën prej tyre dhe sistemi do të na kërkojë kredencialet tona Apple ID në secilin rast. Kur të mbarojmë, fshijmë gjuhën që krijuam, rindizemi përsëri dhe kaq.

GJUHT N IN Mac

 DYTË

Disa përdorues kanë arritur të njëjtën gjë duke kapur thjesht tre ikonat nga dosja Applications dhe duke i hedhur ato në plehra. Më pas ata kanë hyrë në Mac App Store dhe kishin tre aplikacione të reja në dispozicion për shkarkim.

Mos ngurroni të kryeni një nga dy opsionet dhe të shkarkoni tre aplikacionet e reja para se të mbyllen boshllëqet e sistemit.

Më shumë informacion - Suita iLife për Mac është azhurnuar plotësisht

Burimi -  MacRumors


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ALEX KORONADO dijo

  SHUM PMPRMIRSIME? VERSIONET E RE T P FAQEVE, NUMRAVE DHE SHENJEVE KRYESORE JAN P PATETIKE, ATA KAN R SHTRUAR SHUM OF FUNKSIONE NGA VERSIONI I PARASHIKUESH (M (PUNA 09) NJ D SHP DRNDARJE E PLOT ...

  1.    Guillermo Cueto dijo

   Trueshtë e vërtetë, për shembull në Pages, tani kur hap Inspektorin nuk mund të gjej mundësinë për të vendosur faqe simetrike ose të pasqyruara. Para nëse ekzistonte ky opsion.

 2.   Enrique Romagosa dijo

  Faleminderit shumë për paralajmërimin. Unë kam instaluar numra dhe kryesorë (faqet e kishin tashmë, dhe sa pendohem që kam paguar për të kohët e fundit XD). Ashtë një kurvë që për skuadrat e reja ata e dhurojnë atë dhe për ata prej nesh që kanë kaluar kohë, ata nuk na besojnë.

 3.   Juan Fco Carretero dijo

  Funksionon perfekt Unë i kam shkarkuar ato dy ditë më parë, tregojnë se që nga hackintosh nuk funksionon

 4.   Oskar bocanegra dijo

  punime te shkelqyera ne 100 !!!!!!!

 5.   Enrique Romagosa dijo

  Ahhhh, funksionon edhe me Aperture !!! Përveç gjuhës, ndryshoni rajonin në Shtetet e Bashkuara.

 6.   Brianpato Rebs dijo

  Bleva një kopje të faqeve shumë kohë më parë dhe më lejo të azhurnohem pa ndonjë problem

 7.   Vinz dijo

  nje milion faleminderit !!!!!!

 8.   Sherlock dijo

  Unë e kam bërë atë dhe funksionon si duhet, megjithatë kur shkoj te Blerja në dyqan marr numrat dhe Keynote në të kuqe me gabim, Pages del saktë. Të tre funksionojnë në mënyrë perfekte edhe pse janë të mbuluara, shumë të thjeshta.

 9.   Alfonso dijo

  Nga mund ta instaloj iWork për të bërë këtë proces? Ndihmoni

 10.   Trako dijo

  Duke përdorur metodën e parë të azhurnuar saktë të 3, faleminderit shumë

 11.   Marcelo dijo

  Shkarkimi, faleminderit për udhëzimin