Apple përditëson iMovie me disa rregullime

Screenshot.2013.05.15.a.la.s.00.59.10

Apple sapo ka azhurnuar programin e saj kryesor të redaktimit të videos, iMovie'11. Për të rifreskuar pak kujtesën tuaj për ata prej jush që tashmë e dinë se për çfarë ka ky aplikacion dhe për ta bërë të njohur pak për ata që nuk e dinë, unë do t'ju them se është një aplikacion me opsionet e redaktimit të implementuara sa më lehtë që të jetë e mundur kështu që edhe një person që nuk e ka përdorur kurrë di të funksionojë në një nivel bazë me pak njohuri.

Sipas Apple, mund ta përdorni për t'i kthyer videot tuaja në shtëpi në rimorkio autentike të filmave të denjë për Hollywood, megjithëse nuk e di vërtet nëse shkon kaq larg. për shkak të kufizimeve të saj të nënkuptuara Për shkak të qasjes së tij ndaj një publiku më të gjerë, është e vërtetë që më shumë se rezultate të mira mund të arrihen me pak praktikë dhe madje nganjëherë video të një cilësie mbi atë që pritet nga një program që nuk i dedikohet profesionistëve.

Ndër veçoritë e tij më të rëndësishme, ky version i iMovie'11 ka modele të paracaktuara për bëni rimorkiot e lartpërmendura të filmit me përshtatjen e titujve, krediteve ... zonat e animuara të rënies dhe kolonat zanore origjinale, përveç kësaj një edicion i ri i zërit është përfshirë gjithashtu me 19 efekte të ndryshme zanore, shumë mundësi për të ndarë përmbajtje nga Facebook në Youtube ose Vimeo, efekte me një klikim, lajme dhe tema sportive dhe shumë më tepër.

Ndryshimet e bëra në këtë azhurnim synojnë më shumë rregullime të vogla të defekteve në kod të tilla si,

  • Rregullo për çështjet që bënë që iMovie të mos njohë kamerat e lidhura me Mac.
  • Përmirësimi i përmirësuar i projekteve të importuara nga iMovie për iOS
  • Përmirësime të ndryshme të stabilitetit të aplikacioneve

Nëse jeni të interesuar për këtë program, iMovie´11 është në dispozicion për shkarkim nga Mac App Store me një çmim prej 13,99 euro.

Më shumë informacion -  Apple azhurnon iMovie, Garageband dhe iPhoto

Burimi - iClarified


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.