Apple kërkon një menaxher për dyqanin e saj iTunes në Spanjë

itunes-spain-manager-0

Kështu që të paktën mund të shihet se reflektohet në faqe të punësimit të kompanisë ku jeni duke kërkuar për një person plotësoni pozicionin e menaxherit në Dyqanin iTunes me një diplomë universiteti dhe që ka punuar ose ka përvojë në lidhje me botën e muzikës ose filmit. Përveç kësaj, ata gjithashtu do të marrin parasysh si një plus nëse personi në fjalë ka studime pasuniversitare.

Objektivi i këtij pozicioni është ta bëjë dyqanin iTunes në Spanjë liderin në këtë segment duke sjellë ide të reja biznesi dhe duke i shtuar vlerë asaj me seli në Madrid.

Nëse zhytemi pak më shumë në aspektet që Apple kërkon në profilin e kandidatit për të marrë pozicionin, do të shohim se:

 • Ju duhet të demonstroni një pasion të vërtetë për njohuri dhe kuptim të tregut të përmbajtjes dixhitale.
 • Ju duhet të demonstroni aftësi dhe kuptim të shkëlqyeshëm të gjendjes aktuale të biznesit.
 • Duhet të jetë i sigurt dhe i ditur në hapësirën mobile dhe dixhitale
 • Ju duhet të jeni në gjendje të mbani vëmendje të lartë ndaj detajeve, organizimit dhe aftësive për zgjidhjen e problemeve në mjedise të vështira.
 • Ju duhet të jeni në gjendje të bëni shumë detyra, të përmbushni afatet dhe të punoni në mënyrë efektive në një mjedis të caktuar kohor.
 • Do të kërkohet përvojë në punë në një mjedis dinamik të shpejtë.
 • Ju gjithashtu duhet të keni mendjemprehtësi biznesi për të punuar ngushtë me vendimmarrësit e pronarëve të përmbajtjes, kompanive mediatike dhe markave.
 • Kërkohet një shkallë relativisht e lartë e mprehtësisë mendore dhe aftësive shoqërore për të bashkëvepruar me sukses me bashkëpunëtorët dhe mbikëqyrësit, shpesh në kushte të ndjeshme ndaj kohës.
 • Përvojë në punën me anëtarët në ekipe të largëta.
 • Vëmendja ndaj detajeve është thelbësore, pasi gjithçka duhet të jetë shumë e organizuar.
 • Ju duhet të provoni përvojën e prezantimit të rezultateve të përmbajtjes tek Menaxhmenti.
 • Ju duhet të keni një fokus të veçantë në ekzekutimin e projekteve nga fillimi në fund.
 • Ju duhet të provoni rrjedhshëm anglisht dhe spanjisht, pasi do t'ju kërkohet.

Nëse i plotësoni të gjitha këto kërkesa, disa më subjektive dhe të tjera më të prera, tani mund ta dërgoni rezyme tuaj në Apple dhe kryqëzoni gishtat.

Më shumë informacion - Apple rishikon termat dhe kushtet për llogaritë iTunes tek fëmijët nën 13 vjeç

Burimi - faq-mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.