Apple promovon serinë e re për fëmijë Wolfboy dhe fabrikën e gjithçkaje me këtë video

Ujku

Që të Premten e kaluar, kompania me bazë në Cupertino ka zgjeruar katalogun në dispozicion për më të vegjlit me serinë Wolfboy fabrika e gjithçkaje, një seri sezoni i parë i të cilit përbëhet nga 10 episode dhe tani është në dispozicion plotësisht në Apple TV +.

Për të promovuar këtë përmbajtje të re tashmë në dispozicion, Apple ka postuar në kanalin e saj në YouTube një video e re me titull Hyrje në aventurat e profesorit LuxcraftMe Në këtë video, mësuesi prezanton auditorin me Spritet, krijesa që jetojnë brenda pyllit që mund të krijojnë gjëra për njerëzit.

Në përshkrimin e kësaj serie në Apple TV +, mund të lexojmë:

Willian Wolfe, të cilin miqtë e tij të rinj në mbretërinë magjike të fabrikës e quajnë Wolfboy, është një djalë i jashtëzakonshëm që zbulon se, me imagjinatën e tij të gjallë dhe krijimtarinë e pakufishme, ai mund të ndryshojë botën.

Wolfboy and the Factory of Everything, drejtohet nga Joseph Gordon-Levitt i përshkruar si një epikë e animuar që ndjek protagonistin, Wolfboy, teksa zbulon një mbretëri të çuditshme në qendër të Tokës, ku qenie fantastike të quajtura Sprytes ato krijojnë gjëra për botën njerëzore.

Më shumë përmbajtje për më të vegjlit

tjetër Tetor 8, Apple do të zgjerojë katalogun në dispozicion për më të vegjlit me serinë Rolling With Otis, një seri e animuar që ndjek aventurat e një traktori të quajtur Otis bazuar në librat e Penguin Random House.

Një javë më vonë, Tetor 15, do të zbarkojë në serinë Apple TV + Vendi për këlyshë, një seri aksionesh live që kronikon aventurat e vëllezërve Charles dhe Lizzie Peterson, të cilët shpëtojnë dhe edukojnë qentë e braktisur ndërsa mësojnë vlera për jetën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.