Apple TV + mund të rrisë pajtimtarët e saj me 5%

Apple TV +

Ne ju kemi sjellë shumë lajme rreth Apple dhe Coronavirus ose COVID-19. Shumica në lidhje me mungesën e materialeve, furnizuesit e mbyllur, Apple Store u mbyll deri në një njoftim tjetër… Etj; Ky lajm nuk ka të bëjë me masat që Apple po merr në lidhje me këtë krizë shëndetësore. Inshtë në lidhje me masat që përdoruesit që janë të mbyllur në shtëpi nga karantina po marrin. Nëse nuk jeni, kam frikë se së shpejti do të jeni. Apple TV + pritet të jetë si shërbimet e tjera mediatike streaming rrisni pajtimtarët tuaj me 5%.

Strategy Analytics pohon se në planin afatshkurtër Apple TV + dhe shërbime të tjera do të rrisin numrin e pajtimtarëve

Nga një studim nga kompania Strategy AnalyticsPër shkak të ndikimit që ka kriza e gjeneruar nga virusi i quajtur COVID-19, pajtimtarët do të rriten në transmetimin e shërbimeve video sipas kërkesës. Kjo gjithashtu përfshin Apple TV +. Këto masa janë studiuar në planin afatshkurtër sepse ndikimi afatgjatë është plotësisht i paparashikueshëm.

Pritet që deri në fund të vitit 2020 të ketë rreth 949 milion pajtime të paguara në të gjithë botën, duke sugjeruar një rritje prej 47 milionësh krahasuar me parashikimet e mëparshme.

Michael Goodman, Drejtori i TV & Strategjive të Medias, deklaroi ne nje deklarate:

Në terma afatshkurtër, koronavirusi do të rrisë vërtet pajtimet, si dhe shfaqjen e këtyre shërbimeve. Një numër në rritje i konsumatorëve janë duke përdorur distancimin shoqëror ose janë të detyruar të vetë-karantinë. Në planin afatmesëm dhe afatgjatë varet shumë nga kohëzgjatja e pandemisë dhe dëmi ekonomik që rezulton. Ndërsa bizneset mbyllen dhe individët pushohen nga puna, konsumatorët do të duhet të marrin vendime të ashpra se si i shpenzojnë paratë e tyre. Shërbimet Apple TV + ose Netflix, si dhe shërbimet Disney +, ndër të tjera, mund të mos konsiderohen shërbime thelbësore nga përdoruesit.

Logjikisht ato nuk janë shërbime thelbësore, por në kohë të izolimit ato ndihmojnë shumë për të kaluar periudha të gjata kohore, veçanërisht nëse dikush është vetëm në shtëpi ose kanë fëmijë të vegjël.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.