Apple zyrtarisht lëshon macOS Sierra 10.12.5

Apple lëshon versionin zyrtar të macOS Sierra 10.12.5 duke shtuar përmirësime në stabilitetin dhe sigurinë e sistemit përveç zgjidhjes së disa defekteve në versionin aktual. Javën e kaluar kemi mbaruar versionet beta të ndonjë prej sistemeve operative dhe sot kemi në dispozicion versionet përfundimtare të të gjithë atyre duke përfshirë iOS 10.3.2, watchOS 3.2.2 dhe tvOS 10.2.1. Në këtë rast, përveç rregullimeve të defekteve në kod, versioni i ri shton disa ndryshime që mund të lexohen në shënimet e azhurnimit dhe për të cilat do t'ju tregojmë tani.

Përveç rregullimeve tipike të defekteve në kod, një zgjidhje i shtohet një problemi që preku drejtpërdrejt kufjet e lidhura me USB:

 • Rregullon një çështje të prerjes në audio kur luan përmes kufjeve USB
 • Përmirëson pajtueshmërinë e Mac App Store me azhurnimet e ardhshme të softuerit (tashmë duke menduar për WWDC të këtij viti 2017)
 • Shton mbështetje për montimin e mbrojtur nga media për Windows 10 Update Creators përmes Boot Camp

Një seri përmirësimesh që do të gjejmë në këtë version të fundit zyrtar të lëshuar pak minuta më parë. Si gjithmonë, mos harroni se është më mirë të azhurnoni Mac-et tona sa më shpejt të jetë e mundur për t'u mbrojtur nga kërcënimet e mundshme (diçka që e kemi të freskët në kujtesë) dhe për të shijuar lajmet dhe korrigjimet e shtuara në versionin e fundit. Për të azhurnuar nëse nuk shfaqet automatikisht në kompjuterin tonë, ne duhet të hyjmë direkt në Mac App Store dhe klikoni në skedën Updates, versioni i ri që duhet të instalojmë shfaqet në të.

Tani na mbetet vetëm të presim që një version i ri beta të arrijë në WWDC 2017 në të cilin do të shohim lajmet për versionin tjetër të macOS, megjithëse nuk duket se do të kemi shumë ndryshime në parim ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Francis Pena dijo

  sa heq ai azhurnim?

 2.   Haidee dijo

  Përditësimi nuk më favorizoi, si në postë ashtu edhe në safari nuk shfaqet si duhet ... Illustrator nuk ngarkohet sepse shënon një gabim të Bibliotekës nuk u gjet, nuk më pëlqeu ...

 3.   gerson ceballos dijo

  Pasi të kem azhurnuar në versionin e fundit, shfletuesi safari nuk funksionon për mua, edhe pse e kam rifilluar, nuk funksionon

 4.   Roberto dijo

  Bateria funksionon nga 100% në 0% në 3 orë ajër në makineri 13