Azhurnim i ri Safari për macOS Catalina dhe Mojave

ekspeditë gjuetine

Apple ka nisur një azhurnim i ri i Safari, një azhurnim në dispozicion për macOS Catalina dhe Mojave ndërsa ende ishte duke punuar në Monterey, versionin tjetër të sistemit operativ Mac të Apple. Unë jam duke folur për versionin 14.1.2, një version që është tashmë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e të dy sistemeve operative përmes seksionit Update Software.

Tani për tani, Apple Nuk ka dhënë detaje se cilat janë lajmet që mbërrijnë me këtë azhurnim, por ka shumë të ngjarë që ai të përqendrohet në patching problemet e sigurisë, ashtu si bëri me azhurnimin Safari 14.1.1, i cili u lëshua më 24 maj, një azhurnim që rregullonte deri në 9 probleme sigurie të zbuluara përmes WebKit dhe WebRTC të ekipi i Google dhe nga studiues anonimë.

Normalisht, Apple pret për fillimin e versione të reja të macOS për të shtuar funksionalitet të ri ose për të përfshirë azhurnime të sigurisë, për sa kohë që planifikoni të lëshoni një të re. Tani për tani, Apple po përqendron të gjitha përpjekjet e saj në macOS Monterey, një version që në beta-n e tij të ardhshëm do të përfshijë të njëjtin version të Safari si gabimet që janë korrigjuar në këtë azhurnim të ri.

Në ditët e ardhshme, Apple duhet të azhurnojë faqen e mbështetjes në jepni detaje në lidhje me këtë azhurnim të ri të Safari. Pavarësisht nga ky informacion, nga Unë jam nga Mac ju rekomandojmë të azhurnoheni sa më shpejt të jetë e mundur në këtë version të ri të Safari. Sidoqoftë, posa Apple të japë detaje në lidhje me këtë azhurnim, ne do t'ju informojmë menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.