Beta e tretë e macOS Catalina 10.15.2 është tani në dispozicion

macOS Catalina

Apple sapo lëshoi ​​betën e tretë për zhvilluesit e macOS Catalina 10.15.2 duke u përqëndruar në rregullimet e defekteve në kod dhe përmirësimet e stabilitetit. Nuk ka kaluar një muaj nga fillimi i beta-s së dytë. Kjo duket se po shkon nga forca në forcë.

Versioni i mëparshëm ishte përqendruar kryesisht në mënyrën e trajtimit të mbrojtjeve të rrepta HTTP. Lidhur me këtë version të ri, nuk është shumë e qartë se çfarë ata kanë futur si një risi.

Beta e tretë për zhvilluesit tani e disponueshme

Nëse ju jeni një zhvillues Duhet ta dini që beta e re e macOS Catalina 10.15.2 është tani në dispozicion dhe se ne ende nuk e dimë shumë mirë se çfarë përfshin.

Ne e dimë atë do të përqendrohet në rregullimin e defekteve të caktuara që u shfaqën në beta-në e mëparshme dhe veçanërisht në përmirësimet e stabilitetit.

Ne duhet ta kujtojmë atë Gjithmonë këshillohet të instaloni këto versione në një kompjuter dytësor. Betat zakonisht përmbajnë gabime të zakonshme gjatë kohës së ekzekutimit dhe është më mirë nëse ato ndodhin në atë kompjuter që ju përdorni vetëm për këto qëllime.

Tani nëse jeni kurioz, mos harroni të bëni një kopje rezervë të gjithçkaje në Mac tuaj. Megjithëse është gjithmonë mirë të presësh pak dhe të zbulosh mirë se çfarë sjell kjo beta e re.

Kjo pjesë e tretë e azhurnimeve të macOS Catalina 10.15.2 mund të shkarkohet për sa kohë që jeni regjistruar në programin softuer beta të Apple. Nëse tashmë jeni anëtar i së njëjtës gjë dhe dëshironi të përdorni hyrjen, duhet të shkoni te Preferencat e sistemit -> Përditësimi i softuerit.

Ende Ne nuk kemi detaje se kur beta e macOS Catalina 10.15.2 do të jetë në dispozicion të publikut, por sigurisht që do të marrë pak kohë. Zhvilluesit ende duhet të punojnë gjatë dhe shumë në versionet që Apple lëshon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.