paralajmërim: Përdorimi i konstantës AFF_LINK të pacaktuar - supozohet 'AFF_LINK' (kjo do të sjellë një Gabim në një version të ardhshëm të PHP) në /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php në linjë 22

paralajmërim: Përdorimi i konstantës AFF_LINK të pacaktuar - supozohet 'AFF_LINK' (kjo do të sjellë një Gabim në një version të ardhshëm të PHP) në /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php në linjë 22
Apple detajon se si do të funksionojë reklamimi në motorin e kërkimit të App Store | Unë jam nga mac

Apple detajon se si do të funksionojë reklamimi në motorin e kërkimit App Store

dyqan app

Apple ka njoftuar zyrtarisht disa ndryshime të mëdha që vijnë në dyqanin e aplikacioneve, përfshirë ato reklama të reja që do të jenë të pranishëm kur përdoruesit kërkojnë përmbajtjeKjo karakteristikë e re quhet 'kërko reklama ' ose në anglisht 'Kërko reklamat', dhe një faqe e dedikuar detajon se si do të funksionojnë veçoritë e reja. Search Ads është një mënyrë e shpejtë për zhvilluesit për të promovuar punën e tyre brenda dyqanit dixhital, por kjo është ndryshe nga ajo që njerëzit do të shihnin në një rezultat të kërkimit. kërkimi standard.

reklama në dyqane të aplikacioneve

Apple ekspozon disa seksione të ndryshme, duke përfshirë një theksuar se 65 por ciento të gjitha Descargas në App Store vijnë direkt nga kërkimet e bëra. Apple gjithashtu thotë se sistemi i ri është një "Përdorimi më efikas i një buxheti reklamues", duke theksuar se zhvilluesit do të duhet të paguajnë vetëm kur një përdorues të klikojë në reklamën e tij.

Search Ads është një mënyrë efikase dhe e lehtë për ju, duke promovuar aplikacionin tuaj brenda rezultateve të kërkimit të App Store në Shtetet e Bashkuara, për të ndihmuar njerëzit të zbulojnë ose rivendosin dialogun me aplikacionin tuaj në momentin që kërkojnë aplikacione si tuajat. Projektuar për t'u siguruar përdoruesve një përvojë të sigurt kërkimi, Search Ads përcakton një standard të ri për shpërndarjen e reklamave përkatëse duke respektuar privatësinë e përdoruesit.

Reklamat e kërkimit brenda App Store, do të lançohen në formë beta nga E hënë 13 qershor, dhe Apple planifikon ta lëshojë plotësisht diku këtë vjeshtë.

Burim | mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.