Disa përdorues ankohen se qëndrimi iMac M1 është i shtrembër

iMac i ri

Këto lloje të dështimeve nuk janë të zakonshme në Apple dhe është kjo edhe portet e ngarkesave përcaktohen me saktësi në mënyrë që gjithçka të jetë e sinkronizuar. Në këtë kuptim, disa vjet më parë mbaj mend që kishte ankesa në lidhje me lidhësin USB C të disa pajisjeve Android krahasuar me Rrufeja e Apple në iPhone tuaj, kjo e fundit ishte plotësisht e përqendruar dhe të tjerët jo.

Gjithashtu duket se iMac i ri me M1 e ka mbështetjen disi të shtrembër Dhe kjo i bën kompjuterat tuaj që shfaqin në ekran pak të shtrembëruar. Në MacRumors ata i bëjnë jehonë një YouTuber me emrin iPhonedo dhe ankesa të ndryshme në Komunitetet e Mbështetjes së Apple ose në Reddit.

Kjo prirje e mbështetjes bën që ekrani të jetë disi i shtrembër, por me të vërtetë është i paçmuar nëse nuk e shikoni. IMac me M1 mund kanë një ndryshim prej 1 mm midis të dy palëve edhe pajisjet e mostrës nga faqja e internetit MacRumors e kanë këtë mbështetje disi të shtrembër, siç shpjegohet pasi fotografi i tyre mendoi se ishte tryeza që ishte e shtrembër.

Në të vërtetë është shumë pak dhe në shikim të parë nuk vërehet por sigurisht që ky lloj defektesh nuk duhet të kalojë filtrat apo standardet e cilësisë që ka një kompani si Apple siç thonë ata. Ne nuk e kemi të qartë se Apple do të bëjë rimbursime për këtë dështim dhe është që për momentin nuk ka pasur shumë raste megjithëse duket se ekzistojnë. Ne do të shohim se si përparon dhe në rast të një orari të mundshëm të riparimit ose riparimit, ne do ta ndajmë atë me të gjithë ne këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Adrián dijo

    Epo, një gabim tjetër, unë kam dy tastierë numerikë dhe të dy përfundojnë duke u përkulur në gjysmë ...