Apple Award Design 2015 botuar nga Apple

dizajn-çmim-mollë

Në fund të Keynote të Apple dje, kompania boton lista e fituesve të Apple Design Award të këtij viti. Këto çmime kanë të bëjnë me aplikacionet më të shkarkuara dhe më të vlerësuarat nga miliona aplikacione që kemi në App Store iOS dhe në App Store Mac. Këtë herë bëhet fjalë për 12 aplikacione që janë zgjedhur nga një grup njerëzish që punojnë në Apple dhe identiteti i të cilëve nuk zbulohet kurrë.

Pa zhurmë të mëtejshme, ne shkojmë me listën e aplikacionet fituese të këtij edicioni 2015 në të cilën spikasin dy çmime për aplikacionet e krijuara nga studentët. E para është loja Minuta Fillore i cili na bën pyetje dhe ne duhet t'u përgjigjemi atyre dhe tjetri është Shko-Onjë lojë tjetër por në këtë rast të enigmave.

Pjesa tjetër janë:

 1. Designer i Afinitetit një aplikacion dizajni për Mac OS X 
 2. 2 fantastike aplikacion i mirënjohur për të cilin kemi biseduar disa herë në unë jam nga Mac
 3. Shadowmatic një lojë puzzle me një ndërfaqe shumë interesante
 4. Robin Hood një aplikacion për të parë lëvizjet e tregut të aksioneve
 5. Rrjedha që na lejon të automatizojmë disa detyra në iOS edhe pse konfigurimi nuk është i thjeshtë në fillim 
 6. Rrugë me Kryqëzim Arcade Endless një lojë tjetër për të kaluar një kohë të mirë në iPhone tuaj
 7. A mos udhëtojnë një lojë e varur ku duhet të shmangim përplasjet e makinës sonë
 8. Metamorfabet që i ndihmon të vegjlit me alfabetin dhe fjalët
 9. stimulues kardiak që nuk ju lejon të krijoni përzierje të muzikës nga Spotify ose iTunes
 10. mburrje një lojë falas e paraqitur në fjalën kryesore të muajit shtator 2014

Kjo është lista e aplikacione fituese me lidhjet e tyre përkatëse për tu hedhur një vështrim. Nëse doni të dini më shumë detaje rreth tyre, ju mund të kaloni nëpër faqja e internetit e zhvilluesit nga Apple. Secili nga fituesit merr në shtëpi trofeun dhe gjithashtu të secilit prej produkteve që Apple prodhon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.