Dopjoni Skedarin Doktor do të na ndihmojë të eleminojmë skedarët e kopjuar nga kompjuteri ynë

Ndërsa vitet kalojnë, ne instalojmë dhe shkarkojmë imazhe në kompjuterin tonë. Nëse nuk ndjekim një urdhër, ka më shumë gjasa që hapësira e ekipit tonë të zvogëlohet dhe nuk e dimë arsyen. Kur hapësira në dispozicion fillon të jetë shumë e kufizuar, ne duhet të fillojmë të mendojmë për të filluar të kërkojmë një zgjidhje për problemin.

Duplicate File Doctor është zgjidhja e plotë për të gjeni dhe hiqni skedarët e kopjuar. Duplicate File Doctor na lejon të kërkojmë për të gjithë skedarët dublikatë që gjenden në diskun tonë të ngurtë në mënyrë që të përmirësojmë performancën e Mac-ut tonë. Këtu ju tregojmë tiparet kryesore të Duplicate File Doctor.

Karakteristikat kryesore të Doktorit të Skedarit Dublikatë

 • Zgjidhni cilat janë dosjet që duam të analizojmë në kërkim të kopjimeve.
 • Vendosni një madhësi minimale dhe maksimale të skedarit për skedarët kopjues që duam të gjejmë për t'i fshirë.
 • Ne mund të përcaktojmë një listë të personalizuar të llojeve të skedarëve që duam të gjejmë ose skanojmë të gjitha llojet e skedarëve ose gjithashtu.
 • Pasi të jenë gjetur skedarët dublikatë, ne mund t'i zhvendosim ato në një dosje tjetër ose t'i fshijmë ato drejtpërdrejt.
 • Algoritëm shumë i shpejtë dhe i saktë për të zbuluar skedarët dublikatë
 • Ne mund të kryejmë kërkime në skedarë duke përdorur filtra të personalizuar.
 • Skedarët e kopjuar grupohen automatikisht në kategoritë e mëposhtme: Fotografitë, Muzika, Filmat, Skedarët, Dokumentet dhe të Tjera
 • Secila kategori na tregon një përqindje që përfaqëson madhësinë e diskut të zënë.

Dokumenti i Dosjes së Kopjuar ka një çmim që varion midis 1,09 euro dhe 5,49 euro, por në kohën e shkrimit të këtij artikulli, aplikimi është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas. Edhe pse ndonjëherë ju informoj për kohën kur do të zgjasë oferta, zhvilluesi i këtij aplikacioni nuk ka informuar në lidhje me të, kështu që mos merrni shumë kohë për ta përfituar. Duplicate File Doctor kërkon OS X 10.10 ose më të lartë dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit.

Doktor i Dosjeve të Dosjeve (Lidhja e AppStore)
Dopjoni Dokumentin e Dosjeve4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.