Po mendoni të blini AirPod të dorës së dytë?

Apple AirPods tashmë kanë çmime edhe për riparimet e tyre

Jemi në sezonin e ushqimit, lumturisë dhe dhuratave. Me siguri shumë nga ju po mendoni të merrni një dhuratë për sa mirë jeni sjellë këtë vit. Nëse dëshironi të blini disa AirPods por duket se shpenzimi i kaq shumë parave për ta është një mëkat, ju mund t'i blini ato të dorës së dytë.

Në këto situata, ekziston gjithmonë diçka që i kthen blerësit e mundshëm. Higjena. Kush do t'i ketë vendosur ato AirPods?. Mos u shqetësoni, sepse kemi gjetur një zgjidhje që i pastron dhe dezinfekton ata, duke i lënë si të reja.

Nëse jeni duke kërkuar AirPod të dorës së dytë me garanci të plotë, Ne ju rekomandojmë që të futni këtë lidhje nga Amazon dhe shikoni ato që kanë në dispozicion tani. Nëse merrni një me statusin "Ashtu si i ri", jini të sigurt se do të jetë pothuajse sikur i keni lëshuar.

Paketë Just Away për të dezinfektuar AirPod-et e dorës së dytë

Në disa raste i kam kërkuar një shoku, pronar i AirPods, të më lërë një nga të tyre për një moment, për të parë nëse funksionon mirë apo jo. Ai shok gjithmonë më thotë të mos i prezantoj shumë sepse kjo e bënte pak të neveritshme.

Nuk më habit, kufjet janë diçka shumë personale, por është e vërtetë që është një artikull shumë i ëmbël dhe kur dëshiron t'i rinovosh për një model të ri, siç është AirPods Pro, një dalje e mirë është tregu i dorës së dytë.

Por unë gjithmonë kam hezituar të blej në atë treg, sepse nuk e di kush është pronari dhe si është kujdesur për ta dhe mbi të gjitha, si kujdeset për higjienën e dëgjimit.

Kam kërkuar në internet mënyra për të pastruar kufjet e mia, por e njëjta gjë më ka ndodhur gjithmonë. Nuk mund të gjeja një zgjidhje që të më kënaqte plotësisht. Por tani e kam gjetur këtë Paketë që premton të largohet nga AirPods si të freskëta nga fabrika.

Paketa Vetëm Away Ju lehtë mund të hiqni pluhurin e akumuluar. Nxirrni mbetjet e dylli dhe madje dezinfektoni kufjet në mënyrë që të hiqni mikrobet ose bakteret ekzistuese.

Vetëm ajo që më duhej. Ajo gjithashtu vjen me një mjet për të hequr papastërtitë më të ngulitura dhe largohen nga baza dhe AirPods sikur të mos ishin bërë kurrë pis. Gati për të qenë në gjendje të shesë të dorës së dytë.

Nëse dikush shiste disa AirPod në tregun e dorës së dytë dhe njoftonte se e kishte pastruar dhe dezinfektuar atë Jam i sigurt se do ta shiste më lehtë dhe do ta blija me një garanci më të mirë.

Paketa kushton rreth 25 dollarë. Sillni së bashku me ju, përveç mjetit për të pastruar zonat më të vështira për t'u hyrë, peceta me alkool dhe një pastë speciale për të pastruar bazën dhe kufjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.