Dy dyqane Apple në Japoni do të hapen këtë javë

Apple Store Japoni

Duket se po i kthehemi stabilitetit shëndetësor dhe këto javë janë vendimtare për të gjithë ne. Këtë herë ka një lajm interesant për përdoruesit e Apple në Japoni dhe është se dyqanet e saj do të hapen përsëri për publikun këtë javë.

Dyqanet e Apple ishin të mbyllura për Koronavirusi dhe deri më tani disa prej tyre janë ende të mbyllura, por të tjerët tashmë kanë hapur dyert e tyre me masa të jashtëzakonshme sigurie për të shmangur ngjitjen në to. Tani dyqanet në Japoni do të ishin të tjerët për të hapur dyert e tyre.

Artikulli i lidhur:
Masat parandaluese në dyqanet e Apple që mund të hapen në kohën e Covid-19

Hapen dyqanet Fukuoka dhe Nagoya Sakae

Në pritje të konfirmimit zyrtar duket se të mërkurën e ardhshme, 27 maj Dy dyqanet në Fukuoka dhe Nagoya Sakae do të hapen, Mark Gurman tregon se datat e rihapjes së tetë dyqaneve të tjera Apple në vend nuk kanë asnjë datë të konfirmuar. Ashtu si disa nga dyqanet në vendet e tjera që janë hapur tashmë në Gjermani, Shtetet e Bashkuara, Zvicër, Itali ose Australi, dyqanet drejtohen nga protokolle ekstreme të sigurisë dhe të gjithë përdoruesit që hyjnë në dyqane duhet t'i përmbahen atyre.

Nga ana tjetër, ne shpresojmë që vendi ynë së shpejti të kalojë në fazën tjetër të de-përshkallëzimit dhe ky mund të jetë pikërisht hapi i fundit për të parë dyqanet e kompanisë të hapura përsëri këtu. Për momentin nuk ka detaje të hapjes, por pritet që sa më shpejt që autoritetet shëndetësore ta lejojnë, Apple do të fillojë të punojë me ta dhe t'i hapë ato. Në fakt ne jemi të bindur se Ata tashmë i kanë gati të gjitha protokollet dhe të tjerët sepse kur drita jeshile i jepet rihapjes së saj


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.