AirTags mund të kushtojë 39 dollarë për njësi

AirTags

AirTags, një pajisje që askush nuk e ka parë përveç Prosser.

Një nga debatet që po zhvillojmë në mediat e specializuara ka të bëjë me ekzistencën ose jo të AirTags. Këto Apple AirTags janë përfolur në internet për disa vjet, por ato kurrë nuk mbërrijnë zyrtarisht. Edhe nga 9To5Mac sapo pamë një thashethem që vjen nga Max weinbach në të cilën ai shprehet se këto ato mund të çmoheshin me 39 dollarë për njësi.

Përkthimi i këtyre 39 dollarëve në euro mund të jetë shumë i guximshëm duke marrë parasysh atë që ndodhi me HomePod mini, për shembull Por është e qartë se këto AirTags do të arrijnë në treg me një çmim sa më të rregulluar të jetë e mundur brenda "kufijve" të vetë Apple.

Thuhet gjithashtu se ato mund të kenë një dizajn vërtet të vogël madje edhe më i vogël se Tile Pro, të cilat janë pak a shumë e njëjta pajisje që mund të presim në AirTags. E vërteta është se një dizajn i vogël do të ndihmojë për të bartur këto AirTags kudo, në fakt është pikërisht ajo për të cilën janë, për t’i mbajtur të fshehura në çelësa, çantë shpine, portofol, etj.

Gjëja më e mirë për këto AirTags është se sipas asaj që thuhet në raporte të ndryshme ata mund të përdorin çdo pajisje Apple Bluetooth të aktivizuar për të dhënë pozicionin e tyre në një moment, komunikoni drejtpërdrejt për të kryer funksionin e vendndodhjes. E gjithë kjo është me të vërtetë e mirë, por ne i kemi parë edhe në kodin iOS dhe nuk u njoh më kurrë, domethënë ato janë një produkt që vjen nga thashethemet për shumë kohë dhe mbërritja e tij nuk është konfirmuar vetëm. Do të duhet të presim më gjatë për të parë se çfarë do t'u ndodhë atyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.