Final Cut Pro është përditësuar duke zgjidhur problemet në funksionimin e tij

Final Cut Pro X

Përdoruesit e aplikacionit Final Cut Pro morën dje një version të ri të mjetit në të cilin janë korrigjuar disa aspekte të rëndësishme. Në këtë kuptim, duhet të evidentojmë një përmirësim që bën që shkurtorja e zhbërjes cmd + Z të funksionojë përsëri kur kemi gjuhën spanjolle të përcaktuar në preferencat e sistemit. Ky dështim ishte një nga ata që çoi përdoruesit në vendin tonë dhe në shumë të tjerë që përdorin spanjishten si gjuhën e përcaktuar në Final Cut Pro. Tani me këtë version të ri 10.6.1 ky dhe probleme të tjera tashmë janë zgjidhur. ndajeni këtu.

Përmirësime në aspekte të ndryshme të Final Cut Pro

Natyrisht, këto përmirësime të zbatuara në mjet janë të mirëpritura nga të gjithë ata që e përdorin atë për të punuar. Në këtë kuptim duhet të veçojmë disa përmirësime dhe ndër to përmirësimin në riprodhimin e audios AC3, zgjidhjen e problemit për t'u ndarë në "Export file" që bëri që cilësimi "Video Codec" të mos disponohej pas zgjedhjes së Kompjuterit si format dhe të zbatuar. rregullim që pengoi importimin e duhur të skedarëve FCPXML 1.9 dhe 1.10.

Ky version i ri ndjek linjën e pjesës tjetër të përmirësimeve të zbatuara në versionet e mëparshme të Final Cut Pro dhe ky është një nga ato aplikacione që vazhdimisht merr lajme dhe përmirësime. Një nga aplikacionet më të përdorura nga redaktuesit e videove në Mac Nuk mund të ketë keqfunksionime serioze afatgjata, prandaj herë pas here merr një version të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)