Financimi i blerjes mund të vijë në Apple Pay

ApplePaySafari

Duket se firma Cupertino dëshiron të nisë një shërbim pagese me këste për përdoruesit e Apple Pay. Sipas mediave të Bloomberg, firma Cupertino po punon për një shërbim i quajtur "Apple Pay Later" me të cilin përdoruesit mund të financonin blerjet e tyre të bëra me Apple Pay në pagesa mujore.

Ky shërbim që do të implementohej për të gjithë përdoruesit e Apple Pay dhe do të ishte në parim i kufizuar në përdoruesit në Shtetet e Bashkuara, mund të mbërrijë shumë më shpejt sesa mendojmë siç shpjegon ai Bloomberg në artikullin tuaj.

Apple Card tashmë lejon financimin e pagesave

Aktualisht karta fizike e Apple, Apple Card, tashmë i lejon përdoruesit bëni një financim 24-mujor të pagesave të bëra, por në këtë rast përdoruesi mund të paguante për çdo blerje me plane mujore në një mënyrë shumë më komode.

Siç e dimë të gjithë, Goldman Sachs është i ngarkuar me ofrimin e këtyre kartave të pagesës dhe në këtë rast shërbimi i pagesës mujore gjithashtu do të kalonte përmes këtij institucioni financiar. Natyrisht, disa filtra duhet të kalojnë në mënyrë që ky financim të jetë i disponueshëm për përdoruesin siç bëjnë me kartat e tyre. Më e mira nga të gjitha, ky shërbim do të ishte integruar plotësisht në Apple Pay Dhe kjo është me të vërtetë ajo që është interesante për përdoruesit pasi qetësia që ofron ky shërbim pagese në çdo mënyrë është thelbësore.

Për momentin ky është vetëm një raport dhe nuk ka asgjë zyrtare, do të jetë koha të presim nëse Apple përfundon duke lansuar këtë shërbim për përdoruesit e saj në Shtetet e Bashkuara apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.