Apple Maps shton veçori të reja për Portugalinë dhe Hollandën

Një Apple Maps i ri mund të sugjerojë se ku të shkoni ose çfarë të vizitoni

Apple Maps është një nga ato aplikacione Apple që do të doja ta bëja pak më mirë sesa është. Trueshtë e vërtetë që pak nga pak falë rinovimeve dhe azhurnimeve të tij, ajo po bëhet një i rritur dhe funksionalitetet e tij nuk dëshpërohen si në fillim. Ende ka një rrugë të gjatë për të bërë për të arritur nivelin e Google Maps, por gjithçka do të vijë. Me fat këtë herë janë Portugalia dhe Hollanda dhe të gjithë që përdorin shpesh këto harta.

Apple Maps rikonfiguron për shkak të koronavirusit

Apple tashmë ka filluar azhurnimet në aplikacionin e saj Apple Maps, për të përfshirë zhvillime të rëndësishme në Evropë. Tani u takon zonave të Portugalisë dhe Hollandës. Ne të gjithë përfitojmë, por sidomos ata që do të përdorin hartat në baza ditore. Hartat e reja 3D janë shtuar dhe mundësia për të zgjedhur transportin publik si një mjet lëvizjeje. 

Apple ka shtuar interpretimin 3D të imazheve satelitore në qytetet e Amsterdamit, Haarlem, Zandvoort, Bloemendaal, Heemstede, Hoofddorp, Zaandam dhe Aalsmeer. Më parë, vetëm Roterdami, Eindhoven dhe Utrecht mund të shiheshin në 3D në Hollandë. Flyover nuk është ende i disponueshëm në vendet e reja. Zgjerimi gjithashtu duket të përfshijë disa qytete dhe fshatra përreth, të tilla si Lisse, Abcoude, Amersfoort, Soest, Baarn dhe Leusden. Imazhet e përdorura thuhet se janë nga pranvera e këtij viti.

mollë gjithashtu ka shtuar informacionin e transportit publik për qytetin e Lisbonës (Portugali) për në AMaple Maps‌, duke përfshirë zonat përreth tij. Përdoruesit e MapsApple Maps‌ në rajon tani mund të zgjedhin rrugët e transportit publik kur marrin udhëzime midis dy vendndodhjeve.

Apple është në rrugën e duhur, me aplikacionin Apple Maps. Pak i ngadaltë, natyrisht por mirë. Shpresojmë që në një moment do të jetë aq i saktë dhe do të ketë të njëjtat opsione si Google Maps, rivali i tij i madh. Edhe pse duket se Apple nuk kujdeset shumë për ndryshimet midis të dyjave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.