Historia e vërtetë e "Pini Pepsi, Merrni Stuff" të treguar në Apple TV +

Ne vazhdojmë të shtojmë përmbajtje në Apple TV + që mungon. Pak nga pak shuma e programeve që po shtohen po vërehet, megjithatë është e vërtetë që kohët e fundit megjithëse flasim shumë për shtesat e ardhshme, ato nuk do të mbërrijnë shpejt. Përmbajtja duhet të përfshihet më shpejt, përndryshe mund të mos tërheqë më shumë audiencë. Blerja e fundit e kompanisë është një seri dokumentare që do të trajtojë historinë e vërtetë të një prej saj reklamat më të çuditshme dhe shqetësuese nga kompania Pepsi.

Kompanitë që bëjnë aq shumë para sa Apple kanë gjeneruar gjithmonë shumë ngazëllim nga publiku. Të dish se si filloi perandoria tërheq pamje të të gjitha llojeve. Nëse shtojmë edhe disa skandale nga ato kompani, suksesi shërbehet. Këtë herë ne flasim për Pepsi, kompania shumë milionëshe që ka qindra produkte në treg. Isshtë një nga ato kompani për të cilat të gjithë duan të dinë se si ka filluar dhe si ka evoluar. Por është gjithashtu se ai ka pasur ndonjë gabim tjetër dhe në këtë seri kohën kur ai njoftoi mundësinë e shekonseguir një aeroplan luftarak që konsumon produktet e tij.

mollë ka nënshkruar një marrëveshje për "The Jet", një dokumet që tregon historinë e vërtetë të fushatës Pepsi të viteve 1990. Seriali ka qenë krijuar nga James Lee Hernandez dhe Brian Lazarte, një dyshe që krijoi gjithashtu dokumentarin "McMillion $" për HBO që tregonte historinë e mashtrimit promovues të McDonald's Monopoly.

Gjatë kapitujve të serisë, historia pas fushatës do të tregohet "Pini Pepsi, Merrni gjëra" Pepsi i cili pa Pepsi duke përshkruar një avion luftarak në një nga reklamat e tij, duke i ofruar asaj deri në shtatë milion pikë Pepsi. Dikush mblodhi ato pika, duke çuar në një proces gjyqësor ku Pepsi pretendoi se oferta e avionit ishte menduar të ishte një mashtrim.

Shfaqja përshkruhet si një zhytje nostalgjik i thellë në kulturën pop të viteve 1990 dhe ngjarjet që ndodhën kur dikush e mori reklamën Pepsi shumë fjalë për fjalë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)