i-FlashDrive HD, një memorie për të transferuar skedarë midis pajisjes tuaj Mac dhe iOS

Shtë e vërtetë që një nga të metat e iPhone, iPad ose iPod Touch është se kujtesa e saj e brendshme nuk mund të zgjerohet duke përdorur karta microSD. Si një zgjidhje, një produkt i ri është shfaqur i quajtur PhotoFast i-FlashDrive HD se është një memorie e jashtme që mund ta lidhim me lidhësin 30-pin të pajisjes tonë iOS.

Për të futur skedarë në këtë kujtesë, PhotoFast i-FlashDrive HD ka një Portë USB që mund ta lidhim me Mac-in tonë ose PC dhe do të njihet si një njësi magazinimi më shumë. Tani ne thjesht duhet të tërheqim fotot, videot, muzikën ose dokumentet që duam të transferojmë në pajisjen iOS dhe kaq.

PhotoFast i-FlashDrive HD

Hapi tjetër për të ndërmarrë është shkarkoni aplikacionin i-FlashDrive HD të cilat mund të merren nga App Store falas. Mund ta shkarkoni gjithashtu duke klikuar në lidhjen vijuese:

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Pasi të kemi të instaluar aplikacionin, duhet vetëm të lidhim PhotoFast i-FlashDrive HD me pajisjen iOS dhe aksesorin do të zbulohet menjëherëPër më tepër, një mesazh nuk do të shfaqet në ekran për të hapur aplikacionin që do të na lejojë të shohim përmbajtjen brenda. Zbatimi i këtij aksesori është shumë i thjeshtë për t’u përdorur dhe megjithëse iOS nuk ka një menaxher skedarësh, PhotoFast i-FlashDrive HD na ofron një zgjidhje shumë të ngjashme në mënyrë që të kemi të gjitha skedarët të organizuar.

Përveç që është në gjendje të shohim përmbajtjen e ruajtur në memorien e jashtme, ky aksesor na jep edhe mundësinë e transferoni përmbajtje që kemi ruajtur në iPhone tonë, iPad ose iPod Touch. Për shembull, ne mund të zgjedhim një album me imazhe dhe t'ia kalojmë të gjithë përmbajtjen e tij PhotoFast i-FlashDrive HD. Hapi tjetër është të fshini fotot e ruajtura në pajisjen iOS për të kursyer hapësirë ​​ose për të lidhur kujtesën me kompjuterin tonë dhe të shijoni fotografitë.

PhotoFast i-FlashDrive HD

Ne gjithashtu kemi mundësinë për të bërë një rezervë të kontakteve tona, shumë e dobishme në rast se zakonisht nuk bëjmë kopje në iTunes ose përmes iCloud.

Çfarë ndodh nëse kemi një pajisje që ka lidhje Rrufeja? Në atë rast do ta bëjmë përdorni përdoruesin përkatës meqenëse lidhja 30-pin është ajo e zgjedhur nga prodhuesi për të shitur produktin e saj. Duhet thënë se nga 16 GB hapësirë, adaptori përfshihet në çantë, megjithatë, njësia prej 8 GB do të na detyrojë ta blejmë veçmas.

Çmimi i PhotoFast i-FlashDrive HD është 69,99 euro për pajisjen me 8 GB dhe 249,90 euro për versionin 64 GB. Ekzistojnë gjithashtu botime 16 GB dhe 32 GB.

Më shumë informacion - Apple po punon në një iPad Mini me procesor A6 dhe pa ekran Retina
Lidhja - PhotoFast
Shkarko - Aplikacioni IFlashDrive


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   kuazari dijo

    Duket si një ide e mirë për të arritur vonë, shumë vonë, dhe si gjithmonë, me një çmim të ekzagjeruar. Çfarë duan ata me 249 € për një grumbull 64 GB. ??? Mund të merrni njësi stilolaps të të njëjtit kapacitet dhe USB3.0 për 90 €… Tre të katërtat e njëjtë me Thunderbolt por edhe më keq, pasi Mac-et tashmë vijnë me USB 3.0 dhe ato funksionojnë mrekullisht. Çmimi i pajisjeve me Thunderbolt dhe madje edhe kabllon është elitar.