IconKit: aplikacioni që gjeneron automatikisht ikona për aplikacionet tuaja me një çmim të volitshëm

IconKit për Mac

Nëse i përkushtoheni zhvillimit ose dizajnimit të aplikacioneve mobile, me siguri tashmë e dini që, për të lëshuar një aplikacion në tregje të ndryshme, duhet të keni ikonën ose logon në shumë madhësi dhe formate të ndryshme, në mënyrë që të përshtateni te të gjitha pajisjet.

Kjo mund të mos jetë hera e parë që bashkëpunoni në krijimin e një aplikacioni, dhe nëse po, tashmë do ta dini që është një detyrë mjaft e rëndë, dhe kjo është arsyeja pse këtu ne paraqesim IconKit, një aplikacion për macOS që do t'ju lejojë të krijoni këto ikona lehtë dhe shpejt, duke ju kursyer shumë punë nëse e bëni shpesh këtë lloj gjëje.

Zbuloni IconKit, një aplikacion me të cilin mund të krijoni shpejt ikona për aplikacionet tuaja

Siç e përmendëm, IconKit është një aplikacion relativisht i thjeshtë për Mac me një vegël të përqendruar në zhvilluesit. Funksionimi i tij është shumë i thjeshtë, do të duhet vetëm ngarkoni një imazh dhe më pas zgjidhni madhësitë dhe sistemet operative për ata që dëshironi ikonën e aplikacionit.

Pas kësaj, Një lloj liste do të shfaqet me një mori ikonash të krijuara automatikisht, me të cilën mund të modifikoni madhësinë në varësi të sistemit operativ dhe pajisjes që zgjidhni, për të siguruar që ato janë optimizuar plotësisht dhe se janë ashtu si dëshironi.

Funksionet më të spikatura të aplikimit që ato kanë detajuar janë si më poshtë:

 • Eksportoni ikonat e aplikacioneve tuaja për iOS, macOS, watchOS, iMessage dhe CarPlay.
 • Mbështetje për krijimin e ikonave për Android.
 • Do të jeni në gjendje të shikoni paraprakisht ikonat përpara se t'i eksportoni.
 • Gjeneroni automatikisht një skedar AppIcon.appiconset koduar në JSON kështu që nuk duhet të importoni secilën ikonë të një aplikacioni një nga një.
 • Mundësia e shndërrimit të ikonave në shkallën @ 2x ose @ 3x në shkallën 1x nëse dëshironi.

Në rast se jeni të interesuar, është në dispozicion nga Mac App Store, dhe aktualisht kushton vetëm 1,09 euro, rreth katër herë më lirë se çmimi i tij origjinal, kështu që nëse jeni të interesuar, nxitoni dhe blini atë para se të mbarojë promovimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.