IMac Pro rinovohet gjithashtu së bashku me iMac 27

iMac Pro

Lajmet në lidhje me rinovimin e iMac 27 inç nuk vijnë vetëm. Pro iMac ka marrë edhe një azhurnim ia vlen te permendet. Mund të mos jetë aq spektakolare sa vëllai i vogël, por është mjaft i rëndësishëm. Modeli bazë iMac Pro tani përfshin një procesor 10-bërthamor Intel Xeon, por fatkeqësisht, iMac Pro humbet opsionin e ri të xhamit me strukturë nano.

Ne fitojmë në procesor, gjë që me të vërtetë është ajo që ka rëndësi. Ne humbasim nga materialet e ndërtimit. Por me të vërtetë nuk e di në çfarë mase mund të na mungojë xhami me strukturë nano. Me ndryshimet e sotme, Apple ka hequr plotësisht iMac Pro me 8 bërthama nga formacioni dhe ka ulur iMac Pro me 10 bërthama në vend. Kjo do të thotë se modeli bazë iMac Pro tani përmban një procesor Xeon me 10 bërthama, por përsëri mund të konfigurohet deri në 18 bërthama.

Kjo është logjike, pasi që iMac-et e vitit të kaluar kanë dalë më mirë se iMac Pro.Vija iMac përfundon në 10 bërthama dhe linja iMac Pro fillon me të njëjtin numër. Tani, siç ju thamë, nuk vjen me xham me cilësi nano dhe nuk është një opsion. Kjo është, ne nuk mund ta shtojmë atë si një mundësi shtesë edhe nëse dëshirojmë. Diçka që ndodh në iMac dhe Pro Display XDR.

Në këtë mënyrë Rinovimi i modeleve iMac të Apple ka përfunduar. Nga njëra anë, iMac i ri 27 inç me të gjitha tiparet për të cilat ju kemi thënë tashmë. Nga ana tjetër kemi vëllain e madh, të paktën për sa i përket përpunuesve, i cili gjithashtu ka dashur të bëjë një hap përpara për të kërkuar fuqinë dhe forcën e tij më të madhe. Me këto ndryshime, ndryshimet midis dy modeleve shënohen pak më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)