IMac është ende objektivi i një azhurnimi të ardhshëm

iMac Pro

Ne kemi qenë duke folur për disa javë në lidhje me azhurnimin e mundshëm të iMac para fundit të vitit aktual dhe llogaria e @ L0vet0dream vjen për të pohuar se kompania Cupertino po përgatit pajisje të reja për nisjen e tyre të afërt. Logjikisht, duke parë kohën që ky iMac nuk është azhurnuar, është e qartë se do të jetë e saktë në parashikimet e tij, por rrjedhësi shkon një hap më tej dhe disa po vinë bast për lansimin e produkteve të tilla si AirTags apo edhe një Apple të ri këtë verë. TV ose HomePod.

IMac me bazë në Apple Silicon me një ekran 24-inç dhe shasi të ridizenjuar mund të vijë më vonë. Të gjithë jemi duke pritur ndryshime të mëdha në iMac por kjo çështje nuk është plotësisht e qartë pasi Apple mund të shtojë para fundit të vitit një ridizenjim të iMac por duke lënë mënjanë Apple Silicon. Duket se kompjuterët e rinj do të vijnë me procesorët e Intel Comet Lake deri në 10 bërthama dhe GPU seri AMD 5xxx.

Në llogarinë L0vet0dream ata flasin për produkte të reja në ëndrrat e tyre të gatshëm për t'u dërguar, kjo mund të ketë shumë lexime siç themi në fillim të artikullit dhe Mac-et logjikisht mund të ishin ndër risitë e afërta. Sigurisht që ekipet e reja të bazuara në Apple Silicon mund të mbërrijnë në fund të këtij viti në MacBook Air të ri dhe Pro 14 inç, por kjo është gjithashtu një çështje e komplikuar për tu menaxhuar pasi që në parim COVID-19 mund të ketë vonuar të gjithë këtë proces . Sidoqoftë Disa AirTags, një HomePod i ri ose Apple TV do të përfshihen gjithashtu në këto produkte të mundshëm dhe këto mund të jenë gati tani.

Për të parë të gjitha lajmet në Mac, mund të jetë verë, por për pjesën tjetër mund të mos jetë. Ne anen tjeter Të parët që do të mbërrijnë në shtator si pikë kryesore do të jenë modelet e reja të iPhone 12, Një iPhone që nuk përjashtohet nga vonesat e mundshme në dërgesat e tij, kështu që thjesht duhet të ndiqni lajmet që vijnë nga kjo dhe pjesa tjetër e llogarive të ngarkuara për të treguar rrjedhjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.