Imazhet e para të dyqaneve të reja të Apple në Qendrën Botërore të Tregtisë

dyqan molle-wtc

Siç ju informuam disa ditë më parë, sot është dita e zgjedhur nga Apple për të hapur dyqanin e ri që kompania me bazë në Cupertino do të hapë në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, duke u bërë dyqani i dhjetë që kompania zotëron në qytetin e rrokaqiejve. Apple aktualisht ka gjashtë dyqane në Manhattan, një në rrethin e Queens, një tjetër në Staten Island dhe një tjetër që u hap më 30 korrik në Brooklyn. Dyqani i ri i vendosur në Qendrën Botërore të Tregtisë do të jetë i dhjeti i kompanisë.

Ky dyqan i ri ndodhet në terminalin tranzit Oculus, në pjesën e poshtme të Qendrës së re Botërore të Tregtisë të projektuar nga arkitekti spanjoll Santiago Calatrava. Megjithëse data e planifikuar për inaugurimin është sot, disa lexues të botimit 9to5Mac dje mund të shihnin se si ishin njerëzit brenda, me siguri punonjës, të cilët ishin marrja e udhëzimeve më të fundit përpara se të hapet sot.

Ky dyqan i ri, pavarësisht se ndjek të njëjtin dizajn si dyqanet më të fundit që kompania po hap në të gjithë botën, është dizenjuar nga Bohlin Cywinski Jackson, i cili gjithashtu ka dizajnuar Apple Store në Palo Alto dhe Upper West Side dhe rimodelimin e Apple Store në Fifth Avenue, dyqani portreti që çdo përdorues i pajisjes Apple kërkohet të vizitojë kur udhëton në New York.

Në këtë moment planet e zgjerimit në New York City tashmë kanë përfunduar të paktën në vitet e ardhshme, megjithëse një lagje, Bronx, ende sot ku asnjë dyqan kompanie nuk është hapur ende dhe nuk duket se ka ndonjë interes të veçantë për hapjen e saj, për shkak të pasigurisë që ofron kjo lagje dhe ku një dyqan Apple do të ishte si një tortë në derën e një shkolle.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.