IPhone 6 mund të presim

Lajmet dhe thashethemet për modelin tjetër iPhone që mollëlëshuar në treg nuk e bëjnë nëse nuk rritet dhe të përshpejtojë. Nuk ka dyshim se është terminali Cupertino që po gjeneron më shumë pritje si midis përdoruesve tashmë, ashtu edhe midis atyre që nuk janë akoma. Arsyeja kryesore: ndryshimi i madh që pritet, por, a do të zhgënjejë mollë me një iPhone 6 i vazhdueshëm ose, përkundrazi, do të na lërë të gjithëve me gojën hapur duke na ofruar a iPhone 6 totalisht i rinovuar dhe revolucionar? Çfarë mund të presim me të vërtetë nga e reja iPhone 6?

IPhone 6.

Pasi ta dija atë mollë përgatit një nisje masive të iPhone 6, një thashethem që bazohet në fakte të tilla si se TSMC tashmë ka filluar me gjithashtu prodhim masiv i çipi A8 që do të përfshijë (e cila jep një diferencë më shumë se bujare të kohës), ose në rekrutimi i inxhinierëve Tajvanezë nga HTC dhe kompani të tjera në mënyrë që të përshpejtojë prodhimin dhe furnizimin e pajisjeve, interesin dhe thashethemet në lidhje me ardhjen e ardhshme të iPhone 6 ata nuk mund të mos përshpejtonin. Cfare ka me shume, mollë Ju nuk duhet të lini një diferencë kaq të gjatë kohore midis konkurrencës tuaj kryesore, Samsung Galaxy S5, dhe produktit tuaj të ri anije.

Madhësia e ekranit si ndryshimi kryesor në iPhone 6

Në një nivel të përgjithshëm, pritjet kryesore janë depozituar në madhësia e ekranit të ri iPhone 6. Anshtë një "sekret i hapur" që kjo rritje do të ndodhë, veçanërisht kur është trendi i përgjithshëm i tregut dhe kur është ajo që kërkojnë një pjesë e madhe e përdoruesve. Ajo që nuk është aq e dukshme është se sa larg do të shkojë kjo rritje në madhësinë e ekranit.

Ekrani i iPhone 5S vs ekrani i supozuar i iPhone 6

Ekrani i iPhone 5S vs ekrani i supozuar i iPhone 6

Thashethemet më të qëndrueshme tregojnë për një iPhone 6 prej 4,7 inç, ka shumë të ngjarë, por thashethemet nuk mungojnë në lidhje me mundësinë që ata të Cupertino të zgjedhin të shtojnë një të ri iPhone 6 shtesë që, me një ekran prej rreth 5,7 inç, do të prekte tashmë fushën e phablets dhe, në të njëjtën kohë, do t'i përgjigjej dy llojeve të përdoruesve të diferencuar nga shijet e tyre për sa i përket madhësisë së ekranit. Në të njëjtën kohë, ajo do të mbante 5S iPhone (mbase i azhurnuar) si një përgjigje për ata që nuk duan ose kanë nevojë për një telefon më të madh.

Karakteristikat e tjera të mundshme dhe të pritshme do të ishin prodhimi i ekranit të përmendur të iPhone 6 në kristal safiri, një material që do ta bënte atë shumë më rezistent, dhe mundësia që këtij terminali i ri të mos ketë korniza për të rritur madhësinë e ekranit dhe, në të njëjtën kohë, për të rritur madhësinë e vetë pajisjes sa më pak të jetë e mundur.

Koncepti iPhone 6

Koncepti iPhone 6

iPhone 6: specifikimet teknike.

Duke lënë mënjanë madhësinë e ekranit, tjetra iPhone 6 do të paraqiste një ekran me një rezolucion të plotë HD prej 1920 x 1080 pikselë krahasuar me 2272 x 1280 pikselë të "iPhablet" ( iPhone 6 më i madh), me të cilin tashmë do të arrinte në terrenin e 2K "quad HD".

Çipi i ri Apple A8

Çipi i ri Apple A8

Kjo e re iPhone 6 do të përfshijë Procesori 8-bit A64 i cili tashmë është duke u prodhuar për këtë rast në TSMC dhe do të vinte standard me sistemi i ri operativ mobile appleiOS 8, të cilat nuk do të paraqisnin ndryshime të mëdha estetike por funksione dhe aplikacione të reja si p.sh. Libër shëndetësor, e cila do të lidhej plotësisht me mbërritjen përfundimtare të une shikoj. Kjo gjithashtu na fton të mendojmë për një prezantim të shkëlqyeshëm të përbashkët që padyshim do të ishte një goditje e madhe e efektit: iPhone 6 + iOS 8 + iWatch.

libër shëndetësor-2

HealthBook dhe iOS 8

      Për sa i përket aftësive, mollë do të shfaqë 16 GB, 32 GB, 64 GB dhe 128 GB, me 2 GB nga kujtesa RAM, kamerë e pasme e përmirësuar 8 megapiksel (megjithëse mund të shkojë edhe deri në 13 megapiksel), një aparat tjetër para FaceTime 3,2 megapiksel dhe një bateri 1800 mAh, e cila nuk adreson problemin e autonomisë së pajisjes, veçanërisht duke pasur parasysh se po flasim për ekrane më të mëdha dhe, për këtë arsye, për konsum më të lartë të energjisë.

 

iPhone 6: veçori të tjera të dëshirueshme.

Padyshim, ekzistojnë dy aspekte thelbësore, për të cilat praktikisht nuk thuhet asgjë, por për të cilat mollë duhet të marrë shënim njëherë e përgjithmonë.

Nga njëra anë, bateri. Tjetri iPhone 6 Nuk mund të zgjidhesha më për një bateri si ato aktuale, veçanërisht kur tiparet dhe funksionet e reja kërkojnë konsum më të lartë të energjisë. Gjëja Cupertino do të duhet të adresojë këtë çështje dhe, nëse është e nevojshme, të sakrifikojë një pjesë të peshës së së ardhmes iPhone 6 në favor të një autonomie më të madhe. Unë mendoj se askush nuk do të thyejë gishtin nëse telefoni peshon pak më shumë, megjithatë do të vlerësonim që të mos kishim nevojë ta lidhnim, të paktën, deri në mbrëmje.

Së dyti, një aspekt thelbësor dhe në të cilin konkurrenca është përpara mollë: el iPhone 6 Duhet të jetë rezistent ndaj ujit për arsyen e thjeshtë se është pajisje që për shkak të karakteristikave dhe cilësisë së vet e kërkon atëDhe sepse po, sepse një aksident i ndodh çdokujt dhe kjo nuk mund të nënkuptojë humbjen e një pajisje me një çmim të tillë ose detyrimin për ta vendosur atë në ato çanta plazhi të tmerrshme të papërshkueshme nga uji.

Kjo nuk

Kjo nuk

 

Lidhur me çmimin, ne nuk dimë asgjë, padyshim, megjithëse pritet që të paktën modeli 4,7 ″ të jetë rreth 699 € aktual falas megjithëse një ulje, qoftë edhe e vogël, gjithmonë do të vlerësohej dhe do të inkurajonte konsumin.

Dhe ju, çfarë prisni nga tjetri iPhone 6?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.