iWork për macOS azhurnohet me një numër të madh të veçorive të reja

IWork i ri

Si zakonisht, çdo herë që Apple lëshon një version të ri të macOS, megjithëse ky i fundit nuk është ende i disponueshëm deri javën e ardhshme, paketa e zyrave iWork merr një azhurnim të madh për të përfituar nga funksionet e reja që vijnë me versionin e ri.

iWork, duket e braktisur gjatë gjithë vitit. Ajo tregon vetëm shenja jete me lansimin e versionit të ri. Dhe në mënyrë që të mos humbasë takimin, Apple sapo ka azhurnuar Pages, Numrat dhe Keynote me shumë veçori të reja. Tjetra ne ju tregojmë se cilat me të gjitha lajmet që vijnë nga dora e paketës së zyrave iWork të Apple.

Karakteristikat kryesore të reja të versionit 7.2 të Faqeve

 • Regjistrimi, redaktimi dhe luajtja e audios është tashmë e mundur përmes faqes ku jemi.
 • E pajtueshme me temën e errët macOS Mojave (kërkon të instaluar).
 • Përputhshmëria me kamerën e vazhdimësisë na lejon të marrim një foto ose të skanojmë një dokument me iPhone dhe ta fusim atë automatikisht në dokumentin në Mac. Kërkon macOS Mojave dhe iOS 12.
 • Shifra të reja të reja të redaktueshme.
 • Përmirësimet e performancës dhe stabilitetit.

Karakteristikat kryesore të reja të versionit 5.2 të Numrave

 • Falë kategorive inteligjente, ne mund të organizojmë dhe përmbledhim tabelat për të marrë statistika të reja.
 • Ne mund të shohim menjëherë numërimin, nëntotalin, mesataren, si dhe vlerat maksimale dhe minimale të kolonave të secilit grup.
 • Krijoni grafikë me përmbledhjen e të dhënave tuaja.
 • E pajtueshme me temën e errët macOS Mojave (kërkon të instaluar).
 • Përputhshmëria me kamerën e vazhdimësisë na lejon të marrim një foto ose të skanojmë një dokument me iPhone dhe ta fusim atë automatikisht në dokumentin në Mac. Kërkon macOS Mojave dhe iOS 12.
 • Regjistroni, modifikoni dhe luani me lehtësi audio nga faqja juaj.
 • Shifra të reja të reja të redaktueshme.
 • Rendit kategoritë lehtësisht për të parë të dhënat tuaja në një mënyrë tjetër.
 • Përmirësimet e performancës dhe stabilitetit.

Versioni kryesor 8.2 Karakteristikat kryesore të reja

 • Me një temë të re të errët, të pajtueshme me këtë azhurnim të ri të Keynote, shiritat e mjeteve dhe menutë shkrihen në sfond, në mënyrë që të mund të përqendroheni në përmbajtje. Kërkon macOS Mojave.
 • Përputhshmëria me kamerën me funksionin Vazhdimësia na lejon të bëjmë një foto ose të skanojmë një dokument me iPhone dhe ta fusim automatikisht në dokumentin Mac. Kërkon macOS Mojave dhe iOS 12
 • Regjistrimi, redaktimi dhe luajtja e audios është shumë e lehtë nga rrëshqitja.
 • Shifra të reja të reja të redaktueshme.
 • Përmirësimet e performancës dhe stabilitetit.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.