A keni modalitetin e errët aktiv në macOS Mojave? [Sondazhi]

Padyshim që një nga funksionet yll të versionit të ri macOS Mojave është mënyra e errët i cili shtohet në të gjitha dritaret dhe aplikacionet vendase në një mënyrë të përmirësuar krahasuar me versionin macOS High Sierra, i cili shtoi vetëm modalitetin e errët në shiritin e aplikacionit dhe në bankën e të akuzuarve.

Në këtë rast, ka disa përdorues që po na tregojnë ose që po komentojnë në rrjet se ata jo vetëm që janë mësuar me mënyrën e plotë të errët dhe për këtë arsye përfundojnë duke e hequr atë. Në këtë pikë është e lehtë të thuash se nuk është një metodë e mirë pasi shumë nga përdoruesit kanë përdorur modalitetin e errët për një kohë të shkurtër, por ne gjithashtu duam të dimë nëse shumica prej jush e kanë aktive në Mac tuaj. Prandaj pyetje, A keni modalitetin e errët aktiv në macOS Mojave?

Ne nuk do të rrahim rreth shkurret për përgjigjen, por ju keni kutinë e komenteve që të jeni në gjendje të shtjelloni pak më shumë me përgjigjen dhe të jepni arsyet tuaja pse përdorni ose jo këtë mënyrë të errët të macOS Mojave. Nga ana tjetër ne ju lëmë lidhjen që të mund të shihni si të aktivizoni ose çaktivizoni lehtë këtë funksion të ri në Mac tuaj.

A keni modalitetin e errët aktiv në macOS Mojave?

Po ngarkohet ... Po ngarkohet ...

Nga ana tjetër, është e rëndësishme ta përsërisim atë shumë prej jush po testojnë sistemin e ri për herë të parë tani dhe funksionet që shton, por nga ata që vijnë nga versionet beta do të ishte gjithashtu mirë të dinin mendimin për këtë mënyrë të errët të zbatuar zyrtarisht në versionin e fundit të macOS. Ne presim të gjitha përgjigjet tuaja dhe mos harroni të ndani këtë lajm në rrjetet sociale dhe të tjerët, kështu që do të kemi më shumë informacion në lidhje me përdorimin e këtij funksioni të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Qytetari Juca dijo

  Pohuese (T 1.0.1)

 2.   Rebeka C Bermúdez dijo

  Do të jetë gjëja e parë që bëni kur ta keni të instaluar

 3.   jimmyimac dijo

  Po dhe do të qëndrojë i errët për jetën ditë e natë, më e mira e mojave dhe më e keqja e iOS 12 është të mos e thuash.

 4.   Ricardo Mantero dijo

  Mundohem, me të vërtetë, por është e pamundur. Kapjet e aplikacioneve duken shumë bukur, por kur ato janë të gjitha së bashku nuk ka asnjë mënyrë për të dalluar ndonjë gjë për shijen time, ato të gjitha bashkohen së bashku. Teksti i bardhë në të errët është gjithashtu i vështirë për mua për të lexuar, veçanërisht në Finder.

  Në të vërtetë unë mendoj se gjëja ideale për mua do të ishte të jem në gjendje të aktivizoj modalitetin e errët me aplikim. Unë lëshohem me Xcode 10 në errësirë, por nuk mundem me gjetësin për shembull. Ndoshta është mësuar e gjitha.

 5.   TâGô dijo

  E prisja për shumë vite, tani që ai mbërriti, ishte gjëja e parë që bëra. Por pas disa orësh që e çaktivizova, nuk mund të mësohesha, përveç kësaj, jo të gjitha aplikacionet janë përshtatur ende, kështu që me disa, ekrani duket disi i çuditshëm dhe jo shumë estetik.

 6.   Carlos dijo

  E instalova dhe e dua

 7.   Gilberto mazoy dijo

  Unë e kam atë dhe po përpiqem të mësohem.

 8.   pepe dijo

  Moda e Errët, një dizajn pa shpirtin, trupin dhe shpirtin e një MAC.

 9.   Roberto dijo

  Aktivizuar sapo e instalova, ishte gjëja e parë që bëra, dhe në fillim ndihet e çuditshme, por pasi ta keni për disa orë dhe të përpiqeni të vendosni modalitetin e pastër, ndjeni goditjen në sy, kështu që Vendosa ta lë të aktivizuar pasi që makineri im është mjeti im i punës gjithë ditës dhe pikëpamja ime nëse pushon pak, mbetet vetëm të pres që azhurnimi i pjesës tjetër të aplikacioneve me mbështetjen për modalitetin e errët të ketë kompletin e plotë; në shtesën google chrome me vendos një temë të errët. Pershendetje

 10.   Mencey Av dijo

  Aktivizuar dhe hequr përsëri, ka gjëra që duken shumë më mirë, por të tjerët janë shumë të errët, unë mendova se do të ishin hije të lehta të gri, unë e shoh atë të bezdisshme

 11.   Ra dijo

  Duhet të jetë në gjendje të aktivizohet automatikisht sipas kohës së ditës, siç bëjnë aplikacione si telegrami

 12.   Diego A. dijo

  Shumë kohë më parë aktivizova mënyrën e mburojës për shiritin e detyrave dhe dokun dhe nuk më pëlqente që dritaret dukeshin të bardha, tani që doli Mode e errët për gjithçka në fillim ishte e çuditshme, nuk isha mësuar të shoh gjithçka të zezë disa ditë është e pamendueshme për mua të përdor modalitetin e pastër

 13.   David Santiago dijo

  Jo .. është shumë android, ajo që më pëlqeu ishte mundësia për të redaktuar një foto pasi të bëja një screenshot, asgjë tjetër

 14.   Miguel dijo

  Unë e kam instaluar dhe më pëlqen në MacBook Pro në fund të vitit 2012… është luksoze