Ky mëngë Ekster është gjithçka që ju nevojitet për MacBook tuaj

Nëse jeni duke kërkuar një mbulesë që është e ndryshme nga të tjerat, jo vetëm për cilësinë e materialeve, por edhe për modelimin dhe funksionalitetin e saj, Ekster ju ofron një model që Funksionon për çdo laptop ose tablet deri në 13 inç dhe kjo është gjithçka që ju nevojitet për të transportuar dhe mbrojtur pajisjen tuaj.

Mbrojtja dhe transporti

Kur jemi duke kërkuar një mbulesë për laptopin ose tabletën tonë, ne në përgjithësi duam diçka që përshtatet në mënyrë të përsosur, që e mbron atë dhe që e gjithë nuk është shumë e trashë. Kjo është e mrekullueshme, por ka diçka për të cilën zakonisht nuk biem derisa të jetë tepër vonë: Po aksesorët? Po, MacBook Air dhe Pro, si dhe iPad kanë një autonomi të madhe, por dalja pa ngarkuesin tonë në krye zakonisht është e rrezikshme. Dhe kush thotë se karikuesi thotë gjithashtu kabllo karikimi, miu, disk i jashtëm, etj. Në fund të fundit duhet të përdorim një çantë ose çantë shpine për të qenë në gjendje të mbajmë gjithçka, dhe kjo nuk ishte ideja fillestare.

Ekster dëshironte ta zgjidhte këtë me mëngën e tij të laptopit, dhe gjithashtu e bën atë me një dizajn të bukur, funksional dhe gjithashtu duke përdorur materiale premium siç është lëkura. Mbulesa është bërë nga një pëlhurë rezistente brenda e cila është e mbuluar nga mikrofibra e butë që mbron laptopin tonë. Përplasja është e veshur me lëkurë, të cilën mund ta zgjedhim me ngjyra të ndryshme dhe mbyllet nga një magnet i fuqishëm që parandalon rënien e laptopit tonë. Madhësia e saj e lejon atë të vendosë çdo pajisje deri në 13 inç, është perfekt për MacBook Air ose Pro 13 inç, MacBook Retina 12 inç ose iPad Pro në të dy madhësitë. Nëse përdorni Tastierën Magjike me iPad Pro, 12,9 inç do të jetë shumë i ngushtë, nuk e rekomandoj.

Xhepat e tij të përparmë ju lejojnë të ruani fletoret ose kartat, dhe një elastik i vendosur në pjesën e pasme na lejon të vendosni të gjitha llojet e aksesorëve: stilolapsa, Apple Pencil, t'i karikoni ato, kabllo, disk i jashtëm, miu ... të gjithë aksesorët që na duhen në të përditshmen me laptopin ose tabletin tonë mund të transportohen në këtë rast, pa pasur nevojë të përdorni ndonjë çantë shtesë. Në anën e pasme kemi një xhep të madh në të cilin mund të fusim çdo A4 pa probleme.

Dizajni i mbylljes siguron hapësirë ​​të mjaftueshme për të dy anët të jetë në gjendje të përdorë portet e MacBook tonë në mënyrë që ta rimbushim atë brenda kutisë kur të kthehemi në shtëpi, dhe ta kemi gati të nesërmen në mëngjes për një ditë tjetër pune. Xhepat e përparmë janë të lirë nga përplasja që mbyll kutinë, në mënyrë që të mund të aksesojmë atë që kemi ruajtur në të dy pa pasur nevojë të hapim kutinë ose të ekspozojmë laptopin tonë.

Kaseta nuk ka ndonjë përforcim brenda për të formësuar ose mbrojtur laptopin tonë, por në asnjë moment nuk jep ndjesinë e brishtësisë. Materialet e përdorura, shtresat dhe mikrofibra e brendshme janë një set që e lë MacBook-un tonë në duar të mira. Në kthim, ajo arrin një trashësi minimale, megjithëse padyshim që nëse shtojmë pajisje shtesë në elastikën e pasme rritet.

Mendimi i redaktorit

Me madhësi të përsosur për pajisje deri në 13 inç, kjo kutë Ekster është ideale për ata që duhet të mbajnë MacBook ose iPad Pro të tyre kudo dhe kanë nevojë për pajisje të tjera për punën e tyre. Ju nuk do të keni nevojë për asnjë çantë ose çantë shpine për të qenë në gjendje të mbani gjithçka. Përplasja prej lëkure i jep asaj një prekje cilësie dhe dallimi, dhe mikrofica brenda është vërtet spektakolare në prekje. Nuk është një rast i lirë, por e vërteta është se MacBook ynë e meriton atë. Mund ta blini për 109 dollarë në faqen e internetit të Ekster (lidhje) me dërgesa në Spanjë.

Mëngë Laptop Ekster
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$ 109
 • 80%

 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.