Ky është Xtorm i ri Power Bank Infinite, me USB C dhe 27.000 mAh

Ne vazhdojmë me bateri të fuqishme për pajisjet tona me USB C edhe për karikimin e MacBook, MacBook Pro, etj., Dhe shkojmë në një nivel tjetër me këtë Bank Infinite Power nga Xtorm, me USB C dhe asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 27.000 mAh për ngarkesat tona.

Ne jemi duke rritur gjithnjë e më shumë nivelin në këtë lloj baterie të jashtme dhe pa dyshim ky mund të jetë një mundësi e qartë për ata që kanë nevojë të rimbushin MacBook në vendet ku është e pamundur të gjesh një prizë brenda disa orësh. Ne mund të marrim një mijë e një moment për ato raste, por E rëndësishme është që 26.800 mAh reale që na ofron kjo Xtorm ata mund të na nxjerrin nga më shumë se një lidhje në çdo kohë.

Këtu hyjmë në një dimension tjetër sa i përket baterive të jashtme dhe madje edhe në prezantimin e vetë baterisë cilësia është e dukshme nga të gjitha anët, dhe kjo është në 2017 ata fituan çmimin e dizajnit reddot. Ne nuk duam të themi se këto produkte kërkojnë një dizajn elegant apo edhe një prezantim të mirë (pasi ato janë vërtet bateri për të karikuar pajisjet) por në këtë rast seti është punuar shumë mirë.

Për të filluar do ta themi atë Xtorm, është një pjesë e kompanisë Aksesorë Telco, un prodhuesi që punon për zgjidhje inovative diellore. Në këtë rast ata shtojnë linjën e baterive portative për konsum në diapazonin e tyre Xtorm dhe kanë rregulluar çmimet në maksimum duke parë cilësinë e lartë të përfundimeve dhe specifikimeve që ato ofrojnë.

Çfarë shton Xtorm Infinty në paketim?

Ne do të fillojmë të flasim për këtë bateri duke treguar përmbajtjen e kutisë. Në këtë rast, vetë manuali i udhëzimeve shtohet, një kabëll USB C në USB C për të karikuar baterinë, një kabllo e kuqe e endur USB në USB-C që falë një sipërfaqe magnetike është e vendosur në mënyrë të përkryer në anën e baterisë në një mënyrë magnetike, një kabllo e kuqe e thurur microUSB - USB A dhe një rrip dore për të gjetur në cep të baterisë.

Gjithashtu kjo Power Bank Infinity ka një Porta USB-C plotësisht në përputhje me 45 vat për të rimbushur me lehtësi modelet më të fundit MacBook dhe laptopë me një port USB-C. Ai gjithashtu shton një dritë LED që rrethon çelësin duke treguar në çdo kohë statusin e baterisë së powerbank dhe e bën atë në një mënyrë origjinale pasi është një perimetër për të katërtat.

Specifikimet e Infinitit të Bankës së Energjisë

Në këtë rast kemi një bateri të jashtme që vërtet na ofron 26.800mAh edhe pse kutia tregon 27.000 mAh, kjo është e zakonshme në të gjitha bateritë e jashtme që gjithmonë rrumbullakosin mAh e tyre. Për më tepër, bateria Li-ion ka mjaft masa, pavarësisht se është një bateri e madhe me 176 X 105 X 25.5 mm dhe peshë 633g.

Nëse përqendrohemi në portet dhe lidhjet, gjejmë një bateri me një port USB-C PD 5-20V / 3A që na lejon të karikojmë baterinë dhe pajisjet tona siç është MacBook. Nga ana tjetër, për të karikuar pajisjet gjejmë 3 porta USB A 5V / 2.4A, 3A maksimum dhe portin e lartpërmendur 45W USB-C PD (5V-15V / 3A, 20V / 2,25A) që ofron një total prej 60W në dalje . Eja, një kafshë e vërtetë për karikimin e pajisjeve tona që në rastin tim arrita të karikoj me qetësi MacBook një herë dhe të kisha një bateri për dy karikime iPhone, atëherë e vendosa që të karikonte përsëri bankën e energjisë edhe pse ishte akoma me bateri.

Logjikisht, ajo ka mbrojtje të plotë në daljen dhe hyrjen e portave në mënyrë që vetë pajisjet ose bateria të mos mbinxehen, kjo është një mbrojtje e nevojshme në këtë lloj produkti. Komponentët e brendshëm të kësaj janë cilësore dhe masat e sigurisë të ofruara ju lejon të certifikoheni për të fluturuar në aeroplanëPo, jo të gjitha bateritë e jashtme e kanë atë dhe në kontrollin e kalimit ata mund të ndalojnë hyrjen e tyre, në këtë rast ata e përmendin atë në kutinë.

çmim

Ky është një aspekt i rëndësishëm duke marrë parasysh sasinë e produkteve të ngjashme që kemi në treg sot. Të hënën e kaluar kemi parë një bateri tjetër me performancë të ngjashme për sa i përket kapacitetit, por me të vërtetë një hap prapa sa i përket dizajnit të përgjithshëm ose prezantimit të produktit. Kjo nuk është një gjë e keqe, secili prodhues shton stilin e tij në produktet e tij, por ne kemi përparuar tashmë që këto produkte Xtorm janë të një cilësie të padiskutueshme në çdo mënyrë. Çmimi i kësaj Xtorm Power Bank Infinite është 119 euro dhe ne mund ta bëjmë blerjen në faqen e tyre të internetit, Xtorm, ku ata kanë stok të produkteve tani

 

Xtorm Power Bank Infinite
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
119
 • 80%

 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 95%
 • mbrojtje
  Redaktori: 90%
 • Kabllot
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Prodhim, prezantim dhe materiale të dizajnit
 • Siguria nga mbingarkesat ose mbinxehja
 • Kapacitet i madh për të karikuar pajisjet
 • Përfundon produktet dhe kabllot

Contras

 • Nuk shton spinën e murit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.