Këto janë pikat kryesore të tvOS 12

mollë-tv-4k-filma1

Dhe një tjetër version i ri në dispozicion që u lançua dje ishte ai i tvOS 12, versioni më i fundit i disponueshëm për përdoruesit e Apple TV. Në këtë rast, përmirësimet janë disi më të pakta sesa në pjesën tjetër të pajisjeve të azhurnuara, por nuk është më pak e rëndësishme për këtë.

Versioni i ri shton risinë e tingullit të Dolby Atmos, karakteristika të reja shumë praktike për të hyrë lehtësisht në shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar, dhe imazhe ajrore mahnitëse të marra nga hapësira që do të shërbejë për të pasur një kënaqësi më të mirë vizuale me Apple TV sa i përket sfondeve.

Pa dyshim që ylli i azhurnimit është sistemi i zërit Dolby Atmos

iTunes do të ketë koleksionin më të madh ekzistues të filmave të përputhshëm me Dolby Atmos dhe këta tituj do të përfshijnë gjithashtu tingullin Dolby Atmos falas në TV Apple. Falë tvOS 12, Apple TV 4K do të jetë vetëm lojtar streaming i çertifikuar për Dolby Vision dhe Dolby Atmos, me të cilën do të kemi një cilësi më të mirë falë imazheve mbresëlënëse 4K HDR dhe tingullit rrethues. Për më tepër, ata përdorues që kanë një iPhone ose iPad tani kanë mundësinë e plotësimit të të dhënave të përdoruesit dhe fjalëkalimeve automatikisht në aplikacionet që i kërkojnë ato.

Apple nuk po përpiqet shumë për ndryshimet e sistemit për Apple TV - ndërsa përmirësimet janë të rëndësishme, gjithnjë mund të bëhet pak më shumë. Në këtë rast përmirësime të tingullit me Dolby Atmos dhe sfonde që gjenden në vendndodhje ato janë risia kryesore e sistemit të ri operativ. Padyshim që ata kanë prekur edhe detaje në mënyrë që rrjedhshmëria e sistemit të jetë më e madhe, ato përmirësojnë sigurinë e sistemit dhe gabimet e mundshme që versioni i mëparshëm ishin zgjidhur, por e gjithë kjo është ende një azhurnim disi i drejtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.