Këto janë loja dhe aplikacioni më i mirë për Mac dhe Apple TV në 2018

Dhjetori është një muaj për bëni një përmbledhje sesi ka kaluar viti, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Përveç kësaj, është gjithashtu një datë në të cilën ne do të gjejmë një numër të madh të renditjeve. E vërtetë për emërimin e saj, Apple sapo ka njoftuar se cilat janë aplikacioni më i mirë dhe loja më e mirë për Mac dhe Apple TV gjatë gjithë vitit 2018.

Ndërsa kufizimet e Mac në performancën grafike kanë kufizuar lëshimin e blockbusters në dispozicion në tastierë dhe PC, Apple TV është akoma rosa e shëmtuar, meqenëse asnjë nga të mëdhenjtë, (Lojërat Epike ose Tencent), nuk janë munduar të lëshojnë versione të përputhshme me kontrolluesit pa tel të Fortnite dhe PUBG.

Aplikacioni më i mirë për Mac për 2018

Kufizimet që Apple u imponon zhvilluesve, i detyrojnë ata të ofrojnë aplikacionet e tyre jashtë Mac App Store, i cili pjesërisht justifikon që aplikacioni Pixelmator Pro, është zgjedhur si aplikacioni më i mirë i vitit 2018.

Pixelmator Pro (Lidhja e AppStore)
Pixelmator Pro19,99 €

Loja më e mirë Mac e vitit 2018

Xhennete mes na tregon historinë e Arinës dhe Frentit, dy miq që bien në një seri kopshtesh të animuara në një ishull të ëndërruar, ku do të gjejnë objekte të përditshme nga fëmijëria e tyre. Gjatë rrugës së tyre miqtë zbulojnë se si koha rrjedh në të gjitha drejtimet, duke i detyruar ata të përpiqen ta manipulojnë atë për të zgjidhur enigma dhe për të arritur në majën e secilit ishull.

Kopshtet midis (Lidhja e AppStore)
Xhennete ndermjet19,99 €

Aplikacioni më i mirë Apple TV i vitit 2018

Aplikacionet e fitnesit janë bërë më të njohurat për Apple TV, për shkak të lehtësisë që na ofron për të kryer një seri ushtrimesh pa qenë të vetëdijshëm për ekranin e iPhone ose iPad tonë. Aplikacioni djersë, është konsideruar nga Apple si aplikacioni më i mirë për Apple TV gjatë gjithë vitit 2018.

Djersa: Aplikim Fitness për Gratë (Lidhja e AppStore)
Djersa: Aplikim Fitness për Gratëfalas

Loja më e mirë e vitit 2018 për Apple TV

Mungesa e lojërave për Apple TV, siç e përmenda në fillim të këtij artikulli, ne e zbulojmë, edhe një herë, në lojën më të mirë për Apple TV gjatë gjithë vitit 2018: Odisea e Alto-s, një lojë ideale për të qenë në gjendje të shijojmë rehat nga divani ynë dhe që është bërë një referencë pasi një zhvillues i pavarur i lojërave mund të krijojë produkte fantastike pa pasur një nga të mëdhenjtë pas.

Alto's Odyssey (Lidhja e AppStore)
Odisea e Alto-s4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.