OS X 10.11.5 Beta e katërt e El Capitan tani e disponueshme për zhvilluesit

New-iMac

Ndërsa titulli i këtij postimi lexon, ne tashmë kemi beta të katërt të OS X 10.11.5 El Capitan të disponueshëm për zhvilluesit dhe për përdoruesit që janë në programin publik beta. Apple nuk e ka pritur këtë herë për të arritur të Mërkurën dhe lançon versionet e reja beta për të gjithë zhvilluesit.

Me këtë rast, ashtu si në versionet e mëparshme beta të lëshuara nga djemtë nga Cupertino, specifikimet e versionit nuk tregojnë detaje të mëdha të përmbajtjes për sa i përket lajmeve, siç ka qenë rasti muajt e fundit, por gabimet dhe problemet e përgjithshme korrigjohen nga versioni i mëparshëm. Kjo beta e parë e muajit maj nuk duket se do të ketë lajme të jashtëzakonshme, por ne do të jemi të vëmendshëm ndaj asaj që na thonë zhvilluesit dhe ne do të testojmë beta-në e publikut për të parë nëse ka lajme krahasuar me versionin e mëparshëm.

Duket qartë se rregullimet e problemeve dhe zgjidhja e problemeve janë kthyer në përmirësime beta për ditë me radhë, kështu që ne imagjinojmë që versioni tjetër zyrtar nuk do të shtojë shumë ndryshime dhe Apple po kursen ndryshimet. Çfarë ka të re në OS X për Publikimin në Qershor brenda kornizës së WWDC 2016.

Nga ana tjetër, dhe se si unë gjithmonë nuk lodhem duke treguar se kur merreni me versionet beta është më mirë të qëndroni larg instalimit të tyre dhe të prisni për një version zyrtar, por nëse doni të provoni dhe ta zbuloni vetë lajmet ose përmirësimet që janë Ata shtojnë në versionet e reja të lëshuara nga Apple, është më mirë të përdoret versioni publik beta i cili është lëshuar këtë herë drejtpërdrejt në të njëjtën kohë me versionin e zhvilluesit. Për të kryer këto instalime, ne gjithmonë rekomandojmë të përdorni një ndarje në diskun kryesor ose të përdorni një hard disk të jashtëm direkt në rast se kemi një problem që nuk ndikon në të dhënat tona më të rëndësishme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.