Një hell për të nxjerrë kartat SIM është mjeti për të lëshuar shiritin e kokës së AirPods Max

AirPods Max

Teknologjia që rrethon Apple është sa komplekse aq edhe e thjeshtë. Duket se shiriti i kokës në pjesën e sipërme të AirPods Max është lehtësisht i lëvizshëm nga përdoruesi por në çdo rast këshilla më e mirë është të mos prekni asgjë. Dhe nuk është e qartë se sa mirë thonë ata MacRumors heqja e kësaj shiriti nga kufjet anulon plotësisht garancinë e tyre, pasi kjo nuk dihet, nëse nuk keni nevojë, mos e prekni.

A është diapazoni i aksesorëve të hapur për AirPods Max?

Dhe kjo ashtu si jastëkët e veshit AirPods Max Ato mund të hiqen në një mënyrë shumë të thjeshtë dhe të shpejtë për të zgjedhur të tjerët me ngjyra të ndryshme, pjesa e sipërme e AirPods Max gjithashtu mund të hyjë në këtë lojë ndryshimi si një pajisje shtesë.

Ajo që është e qartë është se mënyra për të çmontuar këtë shirit koke është po aq e thjeshtë sa heqja e një karte SIM nga iPhone ynë, në fakt ajo bëhet në të njëjtën mënyrë me të njëjtin pajisje ose mjet që kemi për të. Kjo bëhet lehtë duke hequr jastëkët magnetikë të veshit, duke palosur kufjet dhe ne vendosim kartën SIM në pjesën e sipërme brenda kufjes dhe shtrijmë shiritin e kokës.

Disa Burimet thonë se Apple planifikoi të nisë këtë pjesë të kufjeve si një pajisje shtesë por ata më në fund u penduan dhe nuk u penduan. Sido që të jetë, kjo pjesë e AirPods Max është delikate dhe mund të jetë e nevojshme ta ndryshoni atë gjatë muajve, kështu që më mirë të jetë një zëvendësim i thjeshtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.