Kickstarter: Hyni lehtë në USB-të tuaja me Access IO për iMac

snowmous-kickstarter-0

Askush nuk mund ta mohojë që edhe pse formati i 'i ri' iMac mund të pëlqehet pak a shumë në varësi të nevojave të përdoruesit në fjalë, dizajni i tij është shumë estetike dhe elegante por jo për atë arsye funksionale.

Si pronar i vetë këtij modeli të veçantë, e dua sepse mbulon të gjitha nevojat e mia në aspektin e fuqia dhe cilësia e ekranit por gjithçka e mbledhur në një gjithçka në një pa pasur një kullë në mes që më zë hapësirë, megjithatë më mungon më shumë se një herë një hyrje më e mirë në portet e pasme usb pasi ato janë shumë të fshehura dhe nganjëherë bëhet e rëndë për të qenë 'tunduese 'nga prapa për të lidhur një pendrive për shembull.

snowmous-kickstarter-1

Koncepti i këtij adaptori është me të vërtetë shumë, shumë i thjeshtë, është vetëm një copë polikarbonat i formuar në mënyrë që të përshtatet në ekranin iMac dhe pasi të jetë bashkangjitur, lidhni kabllot zgjatuese në pjesën e pasme të iMac në mënyrë që të kemi një hyrje USB 3.0 dhe hyrjen audio mini-jack nga përpara.

snowmous-kickstarter-2

 

Një nga tiparet më të theksuara nga Snowmous, zhvilluesi i këtij adaptori, është se mund të instalohet pa asnjë lloj ngjitës as mbyllur në mënyrë që asnjë mbetje ose shenjë të mos lihet në rast të heqjes.

Përputhshmëria e këtij adaptori është kufizuar vetëm në modelin e fundit të iMac duke mos qenë në gjendje ta instaloni në ndonjë nga sa më sipër, një turp sepse në këtë mënyrë shumë treg po mbyllet dhe se me dy modele të ndryshme ky problem mund të ishte zgjidhur edhe nëse iMac i mëparshëm kishte qasje më të mirë anësore në kartën SD port

snowmous-kickstarter-3

Më shumë informacion - Kickstarter: Këllëf me fibra karboni për MacBook tuaj

Link: Kickstarter


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   une largohem dijo

  Kam blerë një kabëll usb mashkull-femër dhe voila. Unë nuk kam lexuesin e kartave, por për shumë pak para thjesht vendosa dorën pas imacit. Me siguri në dealextreme ata e kanë atë kabllo për vetëm disa euro. Pershendetje

 2.   Dani dijo

  Unë nuk e pelqej. Aksesori penalizon shumë dizajnin.

 3.   Carlos Lucas dijo

  Përshëndetje, nuk mund të gjej ku ta blej këtë adaptor të dëborës usb për Imac.

  Dikush mund të më ndihmojë? Faleminderit