Kjo është pjesë e asaj që na pret në 2021

Viti i ri 2021

Fillon një vit i ri. Ne lëmë pas një vit 2020 për ca (shumë) dreq dhe viti i tranzicionit fillon në atë që jetët tona ishin para koronavirusit. Në nivelin e biznesit, Apple nuk ka bërë aq keq në vitin 2020, por pritet që në 2021, gjërat do të shkojnë edhe më mirë me gjithçka që pritet sipas thashethemeve. Le të shohim se çfarë na pret në 2021.

Çfarë na pret në 2021 në pajisje

Vitin e kaluar kishte shumë thashetheme në lidhje me pajisjet që do të shohim në 2021 dhe që Apple në një farë mënyre, do të detyrohej gati të nisej, sepse shumë prej tyre priteshin në vitin 2020. Logjikisht Nuk është një shkencë ekzakte dhe ne nuk e dimë nëse ato do të bëhen të vërteta, por ardhja e tyre pritet si uji i majit.

Një TV i ri Apple me një telekomandë të rinovuar

Hardueri i ri Apple TV i zbuluar në tvOS 13.4 beta

Një nga pritjet më të larta do të ishte Rinovimi i Apple TV. Te pakten. Pritet që në këtë vit 2021, koduesi do të rinovohet brenda dhe jashtë. E njëjta gjë pritet të bëhet me butonin e kontrollit, që rinovohet mbi të gjitha estetikisht dhe funksionalisht. Do të ishte një TV Apple me një procesor të ri dhe Chip U1.

Shtë e vërtetë që ne kemi qenë duke pritur dhe thashetheme për këtë mundësi për një kohë të gjatë dhe ajo nuk ka mbërritur. Kjo supozohet të na presë në 2021, por akoma një thashethem shumë i paqartë.

Mac-të e reja me M1

Çipi Apple M1

Ky është një nga thashethemet që të gjithë presin. Me fillimin e Mac-ve të parë me një çip M2020 dhe Apple Silicon në vitin 1, është normale që përdoruesit të presin për vitin 2021 e gjithë diapazoni i Mac është rinovuar lëshohen plotësisht dhe më shumë modele me këta procesorë të rinj.

Pritet modele të reja MacBook Pro, iMac dhe Mac Pro. Ne nuk kemi dyshime për ardhjen e një MacBook Pro dhe iMac 16 inç me këta përpunues. Me siguri Apple tashmë është duke punuar në të dhe ne mund të kemi diçka të re në këtë drejtim për muajin Mars. Do të duhet të presim për të parë se çfarë do të ndodhë me Mac Pro.

Ka madje thashetheme që edhe nëse shohim Mac të rinj në 2021, ndryshimi i modelit nuk do të vinte deri në vitin 2022.

Për më tepër, kërkesa për Mac do të vazhdojë të rritet. Sipas Nikkei Apple synon të ketë prodhuar tashmë 2,5 millones MacBooks me procesorët e rinj ARM për shkurt 2021. Në këtë raport Shpjegohet gjithashtu që procesorët që do të montojnë MacBook-et e reja do të prodhohen nga TSMC duke përdorur një proces prodhimi pesë nanometër.

Ekranet Mini Led në pajisjet na presin në 2021

Mini LED

Një nga thashethemet që u përhap më shumë në vitin 2020 ishte ardhja e Teknologji Mini Led në pajisje të ndryshme Apple. Ne do t'i kishim këto ekrane në iPhone, iPad dhe Mac. Megjithatë, nuk ka arritur. Kështu që përdoruesit mezi e shpresojnë këtë teknologjia do të zbatohet plotësisht në 2021.

Për këtë të paktën flasin analistët. Po, Do të duhet të presim deri në mes të vitit për të përfunduar pajisje të ndryshme. Sipas thashethemeve, do të flisnim për këto afate:

  • IPad Pro 12,9 inç: Tremujori i parë i vitit 2021.
  • MacBook Pro 16 inç: Tremujori i dytë i vitit 2021.
  • Nuevo IMac 27 inç: Gjysma e dytë e vitit 2021.

AirTags

Koncepti AirTags

AirTags të famshëm duhet të paraqitet në 2021 që nga viti i kaluar ata më në fund nuk e panë dritën dhe se ato priteshin nga të gjithë analistët. Kjo pajisje në fjalë ka gjeneruar shumë pritje, jo aq për atë që mund të bëjë, por për sa e diskutueshme është. Do të lindë me idenë për të qenë një kopje e Pllakave, megjithëse është e vërtetë që Apple akuzohet gjithmonë për plagjiaturë dhe të tjerët.

3 AirPods

3 AirPods

Ndeshemi me një surprizë. AirPods të rinj na presin në 2021. Ata nuk do të jenë AirPods Studio siç flasin disa analistë, por do të jenë evolucioni i ri i AirPods që u lançuan disa vjet më parë dhe që revolucionarizuan tregun.

Këto kufje të reja pa tel do të vijnë si e njëjta teknologji si AirPods Pro. Teknologjia SiP, të cilat lejojnë që një numër më i madh i përbërësve të përqendrohen në të njëjtin vend dhe kështu të jenë në gjendje të marrin maksimumin prej tij në të njëjtën hapësirë. Ne do t'i kemi në mes të vitit 2021 sipas analistëve.

Këto janë thashethemet në lidhje me pajisjet që ka shumë të ngjarë të bëhen të vërteta në këtë vit 2021. Me siguri do të dalin shumë të tjera dhe këtu do të vazhdojmë t'ju informojmë për të.

Shfrytëzoj rastin të ju uroj a gezuar 2021 dhe se ne fillojmë të shijojmë pak më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.