Kjo mund të jetë java kryesore për HomePod të Apple

HomePod i ri

Dhe kjo folësi i zgjuar i djemve Cupertino tashmë shfaqet intensivisht në internet për disa ditë dhe më shumë tani që e dimë që ai tashmë ka marrë etiketën FCC. Ky mund të jetë çelësi përveç versioneve të fundit beta të iOS të lëshuara për zhvillim.

Apple po pret me padurim të lëshojë në treg këtë HomePod në treg të barabartë ose më shumë se përdoruesit që janë duke pritur për blerjen e tyre, dhe konkurrenca në këtë segment është e vështirë dhe ata nuk mund ta vonojnë lansimin shumë më gjatë nëse duan të arrijnë një numër të mirë të shitjeve këtë vit.

Vonesat në fillimin do të lidheshin, sipas disa burimeve, me problemet me softuerin HomePod, por epërfundimisht, vonesa grumbullohet pak më shumë se një muaj dhe jo vetëm çdo muaj, pasi në mes të sezonit të Krishtlindjeve Apple do të kishte arritur shifra të mira të shitjeve me siguri dhe tani do të jetë e vështirë t'i rikuperosh ato në atë që ata e quajnë "shpati i janarit" një janar me shpenzime të ulëta pas pushimeve.

Në rast se ndonjë nga të pranishmit dyshon në këtë, lansimi i HomePod-it të ri pothuajse me siguri do të bëhet sipas zonave dhe ne nuk besojmë se do të jetë global. Arsyeja për këtë është në thelb se shkalla e prodhimit është e ngadaltë për shkak të problemeve të krijuara në prodhimin dhe softuerin e saj, diçka që Mund të duket kontradiktore kur Apple na thotë se është në dispozicion në të gjithë botën "por" ne nuk kemi stok për më shumë se disa minuta pas lëshimit të tij dhe pastaj duhet të presim disa javë për ta marrë atë në shtëpi.

Një pjesë e fajit për këtë ngadalësi besojmë se është edhe për shkak të përpjekjes së Apple për të fshehni modelin përfundimtar të HomePod nga media, diçka që arrihet vetëm duke treguar një prototip në prezantimin zyrtar dhe duke lënë prodhimin masiv për pas kësaj. Kjo mund të jetë java kryesore për HomePod e Apple, në varësi të lajmeve që vijnë si nga iOS, si dhe rrjedhjeve të vetë pajisjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)