Shndërroni filmat tuaj në formatin iTunes falë iVI

Seritë iTunes

Edhe pse ka zgjidhje për luaj çdo lloj skedari nga Mac në Apple TV, të kesh një bibliotekë të mirë-organizuar në iTunes është e mundimshme, por ia vlen, veçanërisht nëse doni ta mbani atë dhe e keni të etiketuar mirë, dhe gjithashtu dëshironi të jeni në gjendje ta përfitoni atë në të gjitha pajisjet iOS që keni në shtëpi, sepse ndarja e asaj bibliotekë do t'ju lejojë t'i luani në të gjitha. Ka shumë programe për të kthyer formatet më të zakonshme (avi, mkv ...) në një format të pajtueshëm me iTunes (m4v), por ai që duket më i plotë, i shpejtë dhe i lehtë për t'u përdorur është iVI. Jo vetëm që i konverton videot, por shton të gjithë informacionin (kopertina, numri i kapitullit dhe sezonit, regjisori, aktorët, përmbledhja ...), është i pajtueshëm me nëntitujt dhe gjithashtu, nëse ato janë të koduara tashmë në H.264, një format për anën tjetër mjaft i zakonshëm, duhet shumë pak kohë për të kthyer filmat.

iVI-1

Programi është mjaft i lehtë për tu trajtuar, kur ta ekzekutoni do të shfaqet një dritare e zbrazët, tërhiqeni filmin (ose atë) që dëshironi të konvertoni në atë dritare dhe automatikisht do të fillojë të kërkojë në internet për informacion. Nëse skedari ka një titull të saktë, do të jetë e lehtë për t'u gjetur dhe do të shfaqet e gjelbër në dritare. Nëse nuk mund ta gjeni, mos u shqetësoni sepse mund të kërkohet manualisht. Ju do të hyni në menunë e opsioneve për secilin kapitull duke klikuar dy herë mbi të.

iVI-2

Nëse informacioni që keni gjetur nuk është i saktë, shkruani titullin në fushën e parë (Emri i Serisë) dhe pastaj klikoni në butonin Kërko. Në pjesën e poshtme të djathtë keni shumë rezultate, në rast se i pari që gjeni nuk është i duhuri, kërkoni atë dhe zgjidhni atë. Siç do ta shihni, informacioni që mbledh është shumë i plotë, Praktikisht nuk ka të dhëna që duhet të shtoni. Mund të ndryshoni edhe mbulesën nëse dëshironi.

iVI-3

Në skedën «Video dhe Audio» mundeni zgjidhni ose hiqni zgjedhjen e pjesëve video ose audio që nuk doni të përfshihen në dosjen përfundimtare. Nëse dëshironi që skedari të mos jetë shumë i madh, fshini audiot që nuk doni të përfshini, ndonjëherë vijnë gjuhë që me siguri nuk do t'i përdorni kurrë.

iVI-4

Mund të përfshini nëntituj, të detyruar (gjithmonë të pranishëm) dhe opsional (mund t'i çaktivizoni). Mbështet shumë formate titrash (SRT, VobSub, PGS, SSA / ASS), dhe thjesht duhet t'i tërheqësh në atë dritare për t'i përfshirë.

iVI-5

Konfigurimi i aplikacionit është shumë intuitiv, nëse nuk doni të komplikoni shumë, zgjidhni pajisjen në të cilën dëshironi të luani skedarët, dhe gati. Ju lutemi vini re se nëse zgjidhni formate me definicion të lartë, pajisjet si iPad 1 dhe 2, iPhone 4 ose 3GS mund të mos jenë në gjendje t'i luajnë ato. Nëse dëshironi ta personalizoni më shumë konvertimin, keni më shumë mundësi duke klikuar në shiritin e sipërm.

iVI-7

Për shembull, në skedën "Meta-Data" mund të zgjidhni ku të mbledhim të gjithë informacionin e filmave ose serialeve. Unë nuk ju këshilloj ta ndryshoni, pasi bazat e të dhënave që vijnë si parazgjedhje janë të shkëlqyera, por nëse njihni një tjetër dhe dëshironi ta ndryshoni, mund ta bëni këtu.

iVI-6

Dhe në skedën "Advanced" mund të ndryshoni bitrat, të cilat do të varen nga madhësia përfundimtare e skedarit dhe cilësia e tij. Për udhëzim, përdor ato në figurë.

iVI-8

Pasi të keni gjithçka gati, klikoni në "Convert all" për të krijuar një radhë pune dhe skedarët do të konvertohen automatikisht. Lëreni kompjuterin tuaj duke punuar, dhe kur të ktheheni do të shihni se gjithçka është bërë. Cfare ka me shume, madje mund të konfiguroni aplikacionin për të përfshirë automatikisht skedarët e konvertuar tashmë në iTunes. Më komode e pamundur. Vlen të paguash 8,99 euro që kushton në Mac App Store.

Më shumë informacion - Luaj çdo video nga Mac-u në Apple TV falë Beamer


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Frank dijo

  A është më i shpejtë se Miró Converter?

 2.   Sergio dijo

  dhe në mënyrë që gjithmonë të vendosni të njëjtën kopertinë të një seriali. A e di dikush se si është bërë?

  1.    Luis_Padilla dijo

   Nëse nuk e lini atë që vjen si parazgjedhje, nuk di asnjë mënyrë që të mos duhet ta kërkoj gjithmonë atë
   -
   Luis News iPad
   Dërguar me Sparrow (http://www.sparrowmailapp.com/?sig)

   Të martën, 29 janar 2013 në 13:49 PM, Disqus shkroi:

 3.   RAFFA dijo

  Programi më duket i mirë por nuk përfshin nëntitujt dhe ka rrugën ku janë, kur tërheq skedarin për shndërrim në kolonën Nënësohem mirë, kur klikoj dy herë në skedar bëhet një simbol pyetjeje në E kuqe