Konvertoni skedarët audio në çdo format me MP3 Converter Pro

Formati MP3 është bërë standard kur bëhet fjalë ndajnë skedarët muzikorë, për të paktën 20 vjet, falë mirëkuptimit që na ofron. Sidoqoftë, nuk është formati i vetëm i skedarit që mund të përdorim për të ruajtur muzikën tonë të preferuar. Formate të tjera, me një nivel më të lartë ose më të ulët të kompresimit dhe që na ofrojnë një cilësi tjetër janë OGG, WAV, AC3, FLAC, APE ...

Nëse në më shumë se një rast ju keni qenë të detyruar të luani skedarë në një format që nuk keni një aplikacion ose pajisje të përputhshmeMë shumë gjasa, ju keni përdorur një shërbim ueb që ju lejon të kryeni konvertimin, por procesi është i ngadaltë dhe cilësia që rezulton lë, ndonjëherë shumë për të dëshiruar.

Në Mac App Store kemi në dispozicion një seri aplikacionesh që na lejojnë konvertoni midis formateve audio dhe video shpejt dhe me lehtësi. Në këtë artikull ne flasim për MP3 Converter Pro, një aplikacion i thjeshtë që na lejon të konvertohemi midis shumicës së formateve audio aktualisht të disponueshme.

Karakteristikat e MP3 Converter Pro

 • Formatet audio të mbështetura: wma, aac, mp3, mp2, wav, ogg, ac3, flac, aiff, m4a, mka, majmun.
 • Formati i mbështetur i videos: wmv, asf, xwmv, xwma, avi, mpeg, mpg, rm, rmvb, mp4, 3gp, 3g2, mov, qt, mts, mkv, ts, flv, f4v.
 • Mbështetje për kodimin e vazhdueshëm të bit-it.
 • Mbështetje për kodimin me bit të ndryshueshëm.
 • Konvertimi i një skedari muzikor prej rreth 8 minutash zgjat rreth 10 sekonda.
 • Ndërfaqe grafike shumë e lehtë për t’u përdorur dhe intuitive.
 • Transferoni meta të dhënat në skedarin e konvertuar.
 • Mbështet shndërrimin në grupe.

Ky aplikacion nuk mbështet skedarë të mbrojtur me DRM. MP3 Converter Pro ka një çmim në Mac App Store prej 5,49 euro, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe kërkon që OS X 10.10 të funksionojë.

Konvertuesi në MP3 (Lidhja e AppStore)
Konvertuesi në MP3falas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.