Krijoni kompozime të mrekullueshme me Kompozim

Kompozimi

Ka mbetur një ditë që ky 2013 të pushojë së ekzistuari. E vërteta është se edhe pse në kompani si Apple gjithçka ka shkuar shumë mirë këtë vit, në Spanjë duhet pak më shumë entuziazëm i cili me siguri do të vijë me 2014. Për këtë, ne paraqesim Composure, një aplikacion për Mac, me të cilin ne propozojmë të bëni disa fantastike collages.

Tani thjesht duhet të zgjidhni zgjedhjen e atyre fotove që ju kanë ndikuar më shumë këtë vit që po largohet tashmë dhe t'i ktheni ato në argëtim me këtë aplikacion të mrekullueshëm.

Composure është një aplikacion për Mac që do t'ju lejojë të krijoni kolazhe me fotot tuaja në Mac tuaj thjesht duke i tërhequr dhe hedhur në vendet e ndryshme të modelit të zgjedhur. Ndër opsionet që ju ofron, ju do të jeni në gjendje të gjeni opsione të shumta konfigurimi dhe raporte aspekti për projektet tuaja. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni nga shumë filtra dhe shkopinj.

Sapo të futni aplikacionin, në të majtë ka një zonë ku mund të zgjidhni modelin që dëshironi dhe raportin e aspektit që dëshironi. Brenda raporteve të aspektit që janë në dispozicion kemi 1: 1, 2: 3, 3: 2, 4: 3, 3: 4 dhe 16: 9.

Modelet e kompozimit

Pasi të zgjedhim modelin dhe raportin e pamjes, në anën e djathtë kemi butonin "Shto foto" për të zgjedhur fotografitë që do të jenë pjesë e projektit tonë. Duhet të theksohet se pasi të keni vendosur fotografitë në kolazh, do ta shihni atë ju mund t'i ndryshoni ato sipas dëshirës tuaj, pra duke modifikuar shabllonin. Po kështu, ju mund të aplikoni filtra të paracaktuar për secilën prej fotografive në aplikacion.

P COMPRBOSRJE KOLEGJI

Mund të shtojmë korniza dhe kufij me dizajne ose ngjyra të forta në kolazhe. Tërhiqni rrëshqitësit për të rregulluar trashësinë e kornizës ose për të kontrolluar formën e rrumbullakosur të skajeve. Pasi të kemi mbaruar rregullimet, duke shtuar korniza dhe duke redaktuar çdo aspekt tjetër, do të kemi mundësinë të ndajmë kolazhin Facebook, Twitter, email, SMS dhe Flickr.

Ne gjithashtu mund ta ruajmë atë thjesht në Mac-in tonë.

Më shumë informacion - Mblidhni kompozimet tuaja me Collage Image Pro

 

Përbërja (Lidhja e AppStore)
vetëpërmbajtjefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.