Grids, një klient i shkëlqyeshëm i Instagram-it për Mac-in tuaj

Rrjetet për Instagram për Mac

Vitet e fundit, një nga rrjetet sociale që, pa dyshim, ka vendosur trendet më të mëdha, ka qenë Instagram, pasi është bërë një nga më të njohurit në botë, dhe përkundër faktit që aktualisht i përket Facebook, ai është ende një rrjet social fantastik, i cili përdoret ditë pas dite nga miliona dhe miliona njerëz.

Tani, pa dyshim, një nga problemet që ka është përputhshmëria, sepse edhe pse në parim është krijuar vetëm për pajisjet mobile, shumë duan ta përdorin atë në pajisje të tjera, të tilla si Mac, ku edhe pse është e vërtetë që versioni ekziston në internet , e vërteta është se, në shumë raste, është më mirë të keni një aplikacion vendas dhe këtu hyjnë Grids për Instagram për Mac, një zgjidhje për këtë problem që mund ta përdorni edhe falas.

Grids për Instagram, një klient jozyrtar për Mac me shumë karakteristika të dobishme

Siç e përmendëm, për momentin përdorimi i Instagram nga kompjuterët në përgjithësi (jo vetëm nga Mac), është mjaft i kufizuar, sepse opsioni i vetëm zyrtar që ekziston aktualisht është faqja e internetit, dhe nuk është shumë komode të duhet të hapësh shfletuesin për të parë fotot që miqtë e tu dhe llogaritë që ndjek ti kanë ngarkuar, dhe kjo ishte arsyeja pse u krijua Rrjeta për Instagram, i cili ka qenë një klient falas, i cili, megjithëse ka disa mangësi, do ta bëjë botimin tuaj të botimeve një përvojë shumë më të këndshme.

Hapat e parë

Së pari, pasi ta keni instaluar në Mac tuaj, gjë që mund ta bëni nga lidhja që shfaqet në fund të këtij artikulli, pasi është në dispozicion falas nga Mac App Store, ajo që do të duhet të bëni është të hyni me llogarinë tuaj në Instagram, ose me Facebook nëse e keni të lidhur. Hapat janë të thjeshtë për tu ndjekur, dhe më e rëndësishmja, unike, pasi nuk do të duhet të futni përsëri sa herë që hyni, në kundërshtim me atë që ndodh për shembull me faqen në internet për kompjuterë.

Rrjetet për Instagram për Mac - Identifikohu

Rrjetet e plota për përvojën në Instagram

Pasi të keni hyrë, do të dërgoheni në ekranin kryesor, ku ju do të shihni burimin tuaj me botimet më të fundit, por në një metodë disi të ndryshme, sepse me këtë rast, ideja e Grids për Instagram bazohet në fotot katrore ose katror të Instagram-it, domethënë, me një raport pamjeje 1: 1. Në këtë mënyrë, megjithëse nëse dëshironi të modifikoni, nga lart, pamjen e këtij lloji të faqes, do të shihni se aplikacioni shfrytëzon në maksimum hapësirën të dritares, duke treguar imazhe të shumëfishta në të njëjtën rresht në të cilën do të lëvizni për të vazhduar shikimin, dhe natyrisht gjithashtu me rrotull e pafund, si në versionin zyrtar të Instagram, kështu që ju mund të vazhdoni të shkarkoni pa asnjë kufizim.

Përveç kësaj, në rast se jeni të interesuar për një fotografi specifike, mund të rrini pezull mbi të, dhe kjo do të jetë kur një skedë e vogël pop-up shfaqet në fund të fotos në fjalë, e cila do t'i tregojë përdoruesit që e ka ngarkuar atë në rrjet, si dhe disa detaje të vogla, duke përfshirë datën e ngarkimit, "pëlqen "ose komente. Karakteristika të tilla si të qenit në gjendje për të parë përshkrimet janë humbur, për shembull, ose shtoni komente, por nuk është aspak keq duke marrë parasysh që rrjeti social bazohet në pajisje të lëvizshme.

Rrjetet për Instagram për Mac: furnizim shtëpiak

Nga ana tjetër, në krye, do të gjeni shkurtore të ndryshme për disa zona të ndryshme ofruar nga Instagram. Në versionin falas, mund të përdorni lehtësisht skedën e shfletimit dhe kërkimit, si dhe zonën e profilit dhe cilësimet e ndryshme. Përveç kësaj, për të rënë dakord me pjesën tjetër të seksioneve të aplikacionit, gjithçka tregohet me të njëjtin dizajn, i përbërë nga disa sheshe në të cilat do të shfaqen fotot.

Dhe nëse kjo nuk do të ishte e mjaftueshme, Ajo është gjithashtu e kombinuar për sa i përket dizajnit me atë që është Instagrami zyrtar, pasi që ajo ka elementë të ndryshëm të theksuar që shfaqen në aplikacionin celular, gjë që e bën përvojën me të vërtetë të këndshme, pasi ajo ndërthur dizajnin e përgjithshëm të Grids me atë të rrjetit social.

Rrjetet për Instagram për Mac - Shikimi i përdoruesit

Shkarkimi, versionet dhe kufizimet

Siç e përmendëm, ekziston një version falas që funksionon shumë mirë dhe ka funksione themelore. Sidoqoftë, e vërteta është se është disi e kufizuar, në kuptimin që të përdorësh funksione të tilla si histori, ose mundësinë e marrjes së njoftimeve, të detyron të kalosh në versionin e paguar.

Në këtë mënyrë, nëse dëshironi, mund të filloni duke provuar versionin falas në Mac tuaj, dhe nëse vërtet mendoni se do të përfitoni prej tij, mund të hidhni një vështrim në versionin e paguar, i cili aktualisht kushton 12,99 €. Mund ta shkarkoni nga App Store për Mac:

Mendimi i redaktorit

Rrjetet për Instagram për Mac
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
0.00 a 12.99
 • 80%

 • Rrjetet për Instagram për Mac
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • performanca
  Redaktori: 95%
 • Përputhshmëria ndër-platformë
  Redaktori: 70%
 • Lehtësia e përdorimit
  Redaktori: 100%
 • dobi
  Redaktori: 80%
 • çmim
  Redaktori: 60%

rekuizitë

 • Lehtësinë e përdorimit
 • Dizajn shumë i rehatshëm
 • Funksione shumë të dobishme
 • pajtueshmëri

Contras

 • Quite disa kufizime në versionin falas
 • Mungesa e karakteristikave si komentet e postimit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.