Krijoni ikona të personalizuara për skedarët tuaj me Takoy Document

Windows është karakterizuar gjithnjë duke ofruar, përmes palëve të treta, një numër të madh aplikacionesh për të personalizuar jo vetëm desktopin e këtij sistemi operativ, por gjithashtu duke na lejuar që të rregullojmë ikonat e aplikacioneve, imazhet në sfond, të shtojmë funksione të reja nuk përfshihen vendas ...

Nëse gërmojmë pak, macOS gjithashtu na lejon të rregullojmë, të paktën pjesërisht, ndërfaqen e përdoruesit që na ofron, përveç ikonave të lidhura me aplikacionet. Në këtë kuptim, nëse ikonat e shoqëruara me aplikacionet që kemi instaluar nuk ju pëlqejnë, ne mund t'i krijojmë ato shpejt dhe lehtë me Takoy Document.

Falë Takoy Document ne mund të krijojmë ikona të personalizuara për secilën skedar që ne e ruajmë në pajisjet tona, duke na lejuar të rregullojmë plotësisht pajisjet tona dhe ta bëjmë shumë më të lehtë për ne të identifikojmë se cilit aplikacion i përgjigjet secila skedar. Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë dhe me pak durim mund të marrim rezultate spektakolare.

 • Dokumenti Takoy identifikon llojet e skedarëve të aplikacioneve që kemi instaluar për të lejuar zëvendësimin e ikonës së secilit prej tyre.
 • Çdo madhësi e ikonës së dokumentit do të përdorë madhësinë e duhur të ikonës së aplikacionit dhe do ta zbatojë atë veçmas.
 • Ju mund të përdorni imazhe në vend të aplikacioneve dhe të redaktoni shtesat e skedarëve me dorë.
 • Ikona e eksportit në formatin ICNS ose Iconset.
 • Redaktoni ngjyrën e tekstit, familjen e shkronjave dhe fytyrën e shkronjave.
 • Redaktoni sfondin e dokumentit me mbushje solide ose gradiente lineare, radiale, trekëndëshe ose kuadratike.
 • Përdorni një imazh si sfond të ikonës
 • Modifikoni objektet duke lëvizur, ndryshuar madhësinë ose duke aplikuar mënyrat e përzierjes.

Dokumenti Takoy është në dispozicion për t'u shkarkuar plotësisht falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Por nëse duam të përfitojmë sa më shumë prej tij, duhet të përdorim blerjen brenda aplikacionit.

Dokumenti Takoy (Lidhja e AppStore)
Dokumenti Takoyfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.