Si dhe ku të shkarkoni versionet e vjetra të macOS

Kjo është një nga ato pyetje që na bëjnë shumë përdorues të macOS gjatë gjithë ditës dhe është se megjithëse është e vërtetë që këshilla është të qëndroni në versionin më të fundit në dispozicion Për të mos pasur probleme të sigurisë ose të ngjashme, nëse ndonjëherë dëshirojmë të shkarkojmë një macOS të mëparshëm mund ta shkarkojmë lehtë.

Me siguri shumë prej jush tashmë e dinë se ku ta shkarkojnë versionin e mëparshëm të sistemit. Për NE opsioni më i mirë që kemi në dispozicion sot është në Mac App Store.

Po, mund të duket si një përgjigje e thjeshtë, por në rast se duhet të shkarkojmë një version të mëparshëm të një që kemi instaluar në Mac-in tonë, është më mirë të hyjmë në Mac App Store dhe shkarkoni direkt versionin që na nevojitet nga skeda "Blerura".

Në këtë skedë që shfaqet në krye të dyqanit të aplikacioneve për Mac, ne do të gjejmë të gjitha versionet që na duhen para tonave. Në këtë mënyrë ne mund ta shkarkojmë, krijojmë një USB bootable dhe instalojmë sistemin operativ kur kemi nevojë.

Personalisht unë marr versionin e OS X Mavericks si më të vjetrin për të shkarkuar në llogarinë time Apple, nuk e di nëse kjo ka të bëjë me kompjuterin ose nëse vërtet kemi të gjithë përdoruesit e Mac-ut të disponueshëm deri në këtë version. gjithmonë keni një USB për të kryer një instalim të pastër të sistemit mund të jetë i dobishëm me raste, kështu që edhe versionin aktual mund ta kemi direkt në USB ose disk i jashtëm në rast se një ditë mund të na duhet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   JoseLeon dijo

  Unë nuk e kuptoj atë, asnjë version të mëparshëm, tani kam macer High sierra dhe unë do të jepja jetën time për t'u kthyer në atë të mëparshmin, kjo përveç ngadalësimit të fillimit të MacBook Pro, safari nuk shkon mirë në të gjitha, bateria mbaron më parë, Shkurtimisht, unë qëndroj me atë të mëparshme, pa thënë që unë formatoj një hard disk të jashtëm në formatin e ri apfs dhe tani dua të kthehem në macOS plus, dhe nuk më jep një opsion, thjesht më lejon ta formatoj në apfs, nuk e di se çfarë bëjnë ata duke hedhur në treg versione të reja se Ata janë më keq se ai i mëparshmi, unë nuk e prisja një gjë të tillë nga ato të Cupertino. Do të vlerësoja nëse dikush më tregon se ku mund të shkarkoj versione para sistemit operativ, faleminderit

  1.    Fran dijo

   Përshëndetje JoseLeon,
   Nëse dëshironi të shkarkoni Sierra, mund ta bëni nga App Store zyrtar.
   Vendosni këtë lidhje në safari dhe jepeni që të hapet në App Store. Aty e keni!
   https://itunes.apple.com/mx/app/macos-sierra/id1127487414?mt=12

   Shpresoj se kam ndihmuar.
   Një përshëndetje
   Fran

   1.    Jorge dijo

    Ju e keni zgjidhur atë, shumë të lodhur nga azhurnimet e softuerit MAC, gjithçka që ata bëjnë është të lënë pajisje për të cilat ne i përdorim ato, ato funksionojnë në mënyrë perfekte.
    Mënyra se si ata e bëjnë ne arka çdo disa vjet.

    Unë nuk këshilloj të azhurnoni pajisjet nëse nuk janë vërtet thelbësore