Rastet e reja të Apple për MacBook Pro 2018

Pro MacBook të vitit 2018 nuk janë paraqitur vetëm. Disa orë më parë ju kemi prezantuar eGPU-në e parë që Apple shet në dyqanin e saj, dhe tani ne jua tregojmë mëngë të reja lëkure, të dizajnuara posaçërisht për MacBook Pro, përshtatet në mënyrë të përkryer jo vetëm me modelin minimalist të Apple, por edhe me të stil i shkëlqyeshëm dhe cilësi e lartë e produkteve të saj.

Kopertina gjendet në ngjyra të ndryshme. Pjesa negative e produkteve është çmimi i tyre. Ekskluziviteti paguhet dhe çmimi i tij është mbi mbulesat e ndryshme që gjejmë në treg.

Mbulesat janë në dispozicion për të dy modelet 13 dhe 15 inç. Ne mund t'i gjejmë në tre ngjyra të ndryshme: kafe e matte, blu e mesnatës dhe e zezë. Ato janë bërë me lëkurë evropiane që përshtatet në mënyrë të përsosur me çdo MacBook Pro aktual. Detajet shkojnë deri në vrima që shfaqen në pjesën e poshtme të kutisë, që Mac të përshtatet në këmbët e gomës së fortë të laptopit në mëngë. Në krye, gjejmë logon e Apple.

Hapja e mbulesës është një tjetër nga pikat e forta të saj, ju lejon të futni dhe hiqni Mac-in tuaj pa probleme. Brendësia e mëngës është bërë me një rreshtim të butë mikrofibre, e cila fillon vetëm poshtë hapjes. Kjo hapje është bërë prej lëkure, pasi do të vishet më shpejt se brenda.

Në pjesën e jashtme, lëkura është shumë e butë, duke i dhënë një prekje të këndshme sa herë që mbahet çështja Apple. Estetika është perfekte, aq sa pyetja e vetme është të dini se sa do të zgjasë mbulesa pa pësuar veshin e jashtëm. Cilësia e lëkurës është e mirë edhe pse, dhe duket se do të zgjasë me vite. Disavantazhi i këtij materiali është rënia e lëngjeve. Nga njëra anë nuk është i papërshkueshëm nga uji, por nga ana tjetër, rasti mund të përkeqësohet nëse merr një sasi të konsiderueshme të lëngjeve.

Çmimet janë midis 199 dhe 229 € në varësi të versionit të 13 o 15 janë inç. Kjo është pjesa e vetme negative e çantës. Sot ato janë të disponueshme vetëm në dyqanin Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.