Ky iMac është më i vogli në botë. Ka hile

IMac më i vogël në botë ka një hile

Nëse keni menduar ndonjëherë të blini një iMac por madhësia e tij ju ka bërë të mos vendosni akoma, do të duhet të vazhdoni të prisni. Ky koncept iMac mund të konsiderohet më i vogli, thjesht duhet të shikoni imazhin dhe të shihni terminalin pranë një kanaçe pije energjike. Sidoqoftë ky iMac i vogël ka një hile. Sigurisht që Apple nuk e ka bërë, dhe sigurisht që nuk mund të ekzekutojë MacOS Catalina. Por sigurisht që do të ishte mirë të kishte një të tillë.

Michael Pick është ndoshta një nga ata që dëshiron një iMac por madhësia e vë atë jashtë. Ju mund të dëshironi estetikën e saj, por jo madhësinë e saj. Kështu që, as i shkurtër dhe as dembel nuk vendosi të krijojë të tijën. Sigurisht, edhe pse duket se e gjitha është një iMac, ne duhet t'ju paralajmërojmë se gjithçka që shkëlqen nuk është ari. Le të shohim se çfarë është mashtrimi i tij.

Builtshtë ndërtuar përreth nën një mjedis Raspberry Pi 4, dhe drejton një shpërndarje Grayduck dhe Pi Lab të quajtur iRaspbian e cila i jep pajisjes pamjen e një Mac. Ajo gjithashtu vjen me një sërë softuerësh që nuk janë as afër aplikacioneve macOS..

Tani, nëse shikoni imazhet, e vërteta është se ekrani duket si një Mac i vërtetë. Ata duhet të shpjegojnë qartë se çfarë është, në mënyrë që të pastrojnë çdo dyshim. Isshtë shumë e arritur dhe është shumë e lëvizshme.

Krijuesi i tij ka dashur të na lërë në një video të gjithë procesin e krijimit dhe ne mund të ndjekim gjurmët e tij nëse duam të kemi në duar atë që mund të konsiderohet kompjuteri me pamjen e iMac më të vogël në botë. Ju nuk e mbani më justifikimin për të qenë në gjendje të ngatërroheni në një mjedis Mac kudo, thjesht keni nevojë për imagjinatë dhe aftësinë tuaj të madhe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.