U lëshua zhvilluesi MacOS 3, watchOS 11.5 dhe tvOS 7.6 zhvilluesi beta 14.7

Beta të dyta të macOS Catalina 10.15.4, watchOS 6.2 dhe tvOS 13.4

Disa orë më parë zhvilluesit beta 3 versione të macOS 11.5, watchOS 7.6 dhe tvOS 14.7. Logjikisht, versioni beta 3 i iOS 14.7 gjithashtu mbërriti së bashku me atë të iPadOS 14.7 dhe të gjithë shtojnë përmirësime në funksionalitetin, sigurinë dhe stabilitetin e sistemit.

Kompania Cupertino vazhdon të lëshojë versione të azhurnuara me përmirësime që lidhen drejtpërdrejt me stabilitetin dhe sigurinë, jo shumë ndryshime estetike ose funksionale shtohen përtej atyre të implementuara në versionin e parë.

Të gjitha këto versione beta Ato tashmë janë në dispozicion për t'u shkarkuar përmes OTA nëse jeni një zhvillues. Possibleshtë e mundur që në orët e ardhshme këto versione të jenë gjithashtu në dispozicion në beta publik, për të gjithë ata që janë regjistruar.

Mos harroni se këto versione beta mund të përmbajnë gabime, të jenë të paqëndrueshme ose madje edhe të papajtueshme me disa aplikacione që i përdorni çdo ditë për punë, kohë të lirë, etj., Kështu që është më mirë të qëndroni larg rrugës dhe më së shumti të prisni për versionet beta publike, veçanërisht për shkak të problemeve të mundshme me Apple Watch. Do të na prekë ndiqni nga afër evolucionin e këtyre versioneve të reja beta. E vërteta është se versionet beta të Apple janë zakonisht mjaft të qëndrueshme, por ato janë beta dhe mund të kenë ndonjë papajtueshmëri me një mjet ose aplikacion që ne përdorim për punë dhe për këtë arsye duhet të jemi të kujdesshëm me atë që instalojmë në pajisjet tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.