Lironi RAM të zënë dhe të papërdorur me MemoryKeeper

memorje-0

Midis shumë opsioneve që zhvilluesit e ndryshëm na ofrojnë për të liruar RAM-in e Mac-ut tonë, unë kam hasur në këtë veçanërisht që, megjithëse nuk është më efektivi, ndërfaqja e tij ka tërhequr vëmendjen time duke u kujdesur për estetikën tuaj.

Siç mund ta shihni nga imazhi që kryeson artikullin, 'nuskë' është një lloj roboti i cili do të jetë i animuar dhe do të lëvizë ndërsa programi çliron memorien e papërdorur.

memorje-1

Siç e kam përmendur më parë, efektiviteti i tij nuk është më i miri, duke pasur mundësi të tilla si Kujtesë e Lirë ose Kujtesë e Pastër Ata bëjnë një punë më të mirë në këtë drejtim, por është gjithashtu e vërtetë që ndonjëherë ata ngadalësojnë sistemin duke lëshuar më shumë sesa është e nevojshme, diçka që nuk ndodh me MemoryKeeper.

Kur ta instaloni, do të na lejojë një hyrje të drejtpërdrejtë në shiritin e sipërm të programe sfond dhe shkurtore që të mund ta programojmë atë dhe të kryejmë mirëmbajtje automatike të kujtesës ose thjesht për të hapur programin ose për të ndryshuar preferencat tuaja.

memorje-1

Nga ana tjetër, ndërfaqja është shumë e këndshme për syrin dhe tregon se ata kanë kaluar kohë duke animuar robotin duke i dhënë një ndjesi të një produkti të gatshëm. Lidhur me preferencat do të kemi dy mënyra pastrimi zgjidhni midis shpejtë ose të plotë, që do të thotë, midis shpejtë ose të plotë, duke na dhënë të kuptojmë se nëse zgjedhim pastrimin më të plotë dhe të thellë, kjo mund të shkaktojë që sistemi të ngadalësohet me humbjen e performancës.

memorje-3

Përveç kësaj, kjo gjithashtu na jep mundësinë e shënimit të një shume të caktuar si një kufi për memorjen që duam të lirojmë kur procesi kryhet automatikisht duke rekomanduar që të mos tejkalojë 10% të totalit të memorjes sonë të instaluar.

Më shumë informacion - Rinisni PRAM në Problemet Mac

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Ma dijo

  A është e njëjta gjë me MacKeeper?
  Ata njerëz të rëndë që përdorin spam si promovim dhe që kanë humbur besimin tim përgjithmonë.

  1.    Miguel Angel Juncos dijo

   Ata janë me të vërtetë të ngjashëm në emër dhe 'nuskë' por kompania zhvilluese nuk është e njëjta.

 2.   robert dijo

  Unë e përdori atë dhe dukej njëlloj si MacKeeper? shumë zhgënjyese me reklamën e saj të pushtuar në të gjithë terrenin është mut.