Lironi hapësirë ​​në Mac tuaj me Disk Care për vetëm 1 euro

Shumë janë përdoruesit që sot janë me pushime ose do t'i shijojnë ato. Gjatë pushimeve, shumë do të jenë përdoruesit që do të fillojnë të marrin fotografi praktikisht gjithçka që shohin dhe kur të kthehen në shtëpi, gjëja e parë që bëjnë në shkarkoni ato në Mac tuaj kështu që të mund t'i shikoni në një ekran më të madh.

Por nëse gjithmonë jemi duke hequr hapësirë ​​në diskun tonë të ngurtë, mund të ndodhë që kur duam të shkarkojmë imazhe në Mac-in tonë, hapësira e disponueshme nuk është ajo që kërkojmë për të qenë në gjendje të shijojmë imazhet tona me cilësi më të mirë dhe madhësi më të madhe. Përballë këtyre llojeve të problemeve, më e mira që mund të bëjmë është të përdorim një aplikacion për të pastroni hard drive-in tonë.

Disk Care është një nga aplikacionet që na lejon shpejt pastroni hard drive-in tonëMeqenëse është përgjegjës për kërkimin e skedarëve të cache të sistemit për ta fshirë atë së bashku me regjistrat e aplikacionit, versionet e vjetra të shkarkuara të iOS, email-et dhe skedarët që kemi shkarkuar, si dhe të dhënat e shfletimit dhe koshin e riciklimit. Ndërsa është e vërtetë që ne mund të kryejmë manualisht disa nga këto procese pa përdorur aplikacione të palëve të treta, jo të gjithë përdoruesit dinë si të gjejnë dosjet ku ruhet i gjithë ai informacion.

Gjithashtu na lejon të krijojmë një lista e skedarëve që zënë më shumë se 100 MB, listë që shfaqet kompjuteri nga më i larti te më i ulët. Brenda opsioneve të konfigurimit, ne mund të përcaktojmë se çfarë lloji të dosjeve duam të heqim dorë nga fshirja e skedarëve për të gjetur hapësirë, përveç që lejon të përjashtojë një seri skedarësh sipas madhësisë së tyre. Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë dhe nuk kërkon njohuri të mëdha. Përveç kësaj, falë tutorialit që tregohet herën e parë kur hapim aplikacionin, në vetëm disa sekonda mund të kapim aplikacionin.

Disk Care - Pastroni dhe Krijoni Hapësirë ​​të Lirë në Diskun tuaj, ka një çmim të zakonshëm prej 22 eurosh në Mac App Store, por për disa orë mund të shkarkohet për vetëm 1,09 euro. Në kohën e botimit të këtij artikulli, ai ishte akoma në dispozicion me atë çmim.

Kujdesi ndaj diskut: Analizoni, skedarë falas (Lidhja e AppStore)
Kujdesi ndaj diskut: Analizoni, skedarë falasfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.